България с втора победа в Златната лига! Русева заби 21 точки (видео + снимки)

Волейболистките от националния отбор на България записаха втора победа в Златната европейска лига. Момичетата на селекционера Иван Петков обърнаха и се наложиха у дома над Украйна с 3:1 (32:34, 25:10, 25:22, 25:21) във втория си мач от Група А на турнира, игран тази вечер пред около 500 зрители в зала "Христо Ботев" в София.

Така българските "лъвици" са начело във временното класиране в групата с 2 победи от 2 мача и 6 точки, колкото има и Азербайджан. В следващия мач България е отново домакин, именно на азерките. Срещата е в събота (26 май) от 17,00 часа в зала "Христо Ботев".
Българките тръгнаха силно в първия гейм на срещата, с добра преднина, като държаха инициативата почти до края. В ключовите моменти, обаче, "трикольорките" допуснаха украинките да изравнят. Впоследствие, двата тима продължиха да се борят за всяка точка, но в крайна сметка Украйна съумя да измъкне драматично гейма с 34:32 след 10 геймбола. Във втората част българските "лъвици" реагираха мигновенно и започнаха ударно с 8:3 и 16:4, за да изравнят геймовете след разгромно 25:10.

Българските волейболистки продължиха да доминират и в третия гейм. Украинките пък не оказаха особена съпротива през повечето време. В края, обаче, Украйна се опита да се върне в гейма, стопявайки разликата, но силите не им стигнаха за нещо повече - 25:22 и 2:1 за България. В началото на четвъртата част украинките взеха преднина, но българките успяха да ги догонят. След равенството при 9:9 играта продължи точка за точка. След второто техническо прекъсване българските момичета дръпнаха и не срещнаха повече проблеми до края - 25:21 и 3:1.
Над всички за българския тим бе капитанката Христина Русева с невероятните 21 точки (11 блока! и 67% ефективност в атака) за победата. Гергана Димитрова добави още 16 точки (2 блока, 1 ас, 41% ефективност в атака и 76% позитивно посрещане) за успеха. За украинките Надя Кодола реализира 17 точки.
БЪЛГАРИЯ - УКРАЙНА 3:1 (32:34, 25:10, 25:22, 25:21)
БЪЛГАРИЯ: Гергана Димитрова 16, Мира Тодорова 2, Лора Китипова 1, Христина Русева 21, Мария Каракашева 13, Силвана Чаушева 12 - Жана Тодорова-либеро (Нася Димитрова 11, Веселина Григорова, Петя Баракова, Моника Кръстева 2, Кристиана Петрова-либеро)
Старши-треньор: ИВАН ПЕТКОВ
УКРАЙНА: Ирина Трушкина 6, Диана Карпец 10, Анастасия Крайдуба 15, Анна Степанюк 15, Надя Кодола 17, Олександра Перетятко - Кристина Немцева-либеро (Катерина Калченко, Алла Политанска, Карина Денисоваа, Юлия Герасимова 1, Анна Кириченко 1)
Старши-треньор: ГАРИЙ ЙЕГЯЗАРОВ.