Очаквайте: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Българките отпаднаха в квалификациите на Световната купа по модерен петобой

Четирите български представителки Марлена Явайд, Зорница Стоилова, Пресиана Дишева и Кристина Данаилова отпаднаха в квалификациите на Световна купа по модерен петобой в София. Те останаха извън топ 50, като най-предно класиране записа Явайд, която завърши 53-а след плуването на басейн "Диана" и фехтовката и комбинираната дисциплина (бягане и стрелба) в НСА.
В надпреварата участваха 63 състезателки от 27 страни, като само първите 36 се класираха за финалите в петък, когато ще бъдат определени призьорите след конната езда. Лидерка с 1037 точки от четирите дисциплини е сребърната медалистка от Игрите в Рио 2016 Елоди Клувел (Франция). Олимпийската шампионка Клоуи Еспозито от Австралия е пета с 1013 точки.

Утре от 9.00 часа стартират квалификациите при мъжете с плуването и фехтовката, а в 16.30 часа е комбинираната дисциплина в НСА. В тях ще се включат 96 състезатели от 26 страни. Големите надежди на България за класиране на финал са свързани с участника на Олимпиадата в Рио 2016 Димитър Кръстанов.