Няма да има българска битка в квалификациите за "Ролан Гарос"

Сесил Каратанчева отпадна още на старта на квалификациите за “Ролан Гарос”. Софиянката отстъпи с 1:6, 6:2, 2:6 пред №140 в света Онс Жабьор от Тунис и така продадна шансът за българска битка в решаващия кръг за място в основната схема. Това щеше да е факт, ако Каратанчева и Виктория Томова постигнеха по две победи в пресявките. Томова вече направи първата стъпка след успех с 6:1, 6:3 срещу чилийката Даниела Сегел, но Сесил се препъна на началното препятствие.
Каратанчева стартира мача с пробив, но след това Жабьор взе шест поредни гейма, с което и първия сет. Във втората част 194-ата в класацията на WТА българка доминираше. След размяна на пробиви Каратанчева спечели три последователни гейма, с което изравни резултата. В решаващия трети сет Джабюр поведе с 4:0 и това се оказа решаващо.

Може да се каже, че Каратанчева загуби най-вече заради слабия си сервис, който се влоши още повече с напредването на играта. В третия сет тя направи цели 4 двойни грешки (8 за целия мач срещу само 1 на противничката й), а успеваемостта й на първи сервис спадна до 44% в третия сет. Сесил записа в мача общо 4 пробива от седем възможности, а тунизийката матераилизира 6 от 9-те си шанса.

От надпреварата отпадна и третата българка. Елица Костова загуби от германката Тамара Корпач с 4:6, 6:2, 3:6 за 2:06 часа.