Стеф Къри на приливи и отливи при загуба в мач №4 срещу Хюстън

Хюстън изравни серията във финала в Западната конференция на НБА, след като спечели с 95:92 като гост над Голдън Стейт.

След като в третата среща Хюстън отстъпи шокиращо с 41 точки разлика, и сега картината изглеждаше подобна. Мачът започна отлично за Голдън Стейт и те поведоха със серия от 12:0 точки, докато гостите от щата Тексас отбелязаха първите си точки едва в 6-ата минута на мача.
Но постепенно те вдигнаха оборотите и на почивката поведоха с 53:46, като към този момент Джеймс Хардън имаше 24 отбелязани точки. Иначе той завърши мача с 30 и беше реализатор номер 1. Крис Пол добави 27.

Двамата отправиха предизвикателство в края на мача към Стеф Къри, който пък приключи срещата с 28. Кевин Дюрант остана с 27 точки и 12 борби, но Уориърс пропуснаха последните си пет изстрела от игра в срещата.

С днешното поражение беше сложен и край на серията от 16 поредни победи в плейофите за Голдън Стейт.

След размяна на лидерската позиция в третата четвърт, Рокетс излезе напред в резултата 6:03 минути преди края с тройка на Тревър Ариса от крайната линия, предшествана от прекрасен пас през двама на Крис Пол- 85:84. 3:30 минути преди края домакините изоставаха вече с 86:91 с два точни изстрела от наказателната линия на Ерик Гордън.

Голдън Стейт имаха топката 1:27 минути преди края при резултат 91:94, а Томпсън и Къри пропуснаха по един изстрел от тройката. Уориърс имаха нов шанс 42.5 секунди преди последния сигнал, а отново Къри пропусна на добавка. Дреймъндд Грийн беше фаулиран от Пол, но при наказателните удари успя само веднъж. Крис Пол взе борбата след неточна стрелба на Клей Томпсън, а на видеото се видя, че е бил фаулиран от Шон Ливингстън. Половин секунда преди сирената Пол вкара един наказателен удар и бетонира успеха.