Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

ЛеБрон вкара 44 точки и стана №1 в плейофите, а Кливланд изравни

Кливланд надделя над гостуващия Бостън със 111:102 и изравни на 2-2 победи резултата във финалната серия в Източната конференция на Националната баскетболна асоциация.

ЛеБрон Джеймс наниза 44 точки, а 3:09 минути преди почивката той реализира 2357-ия си успешен изстрел от игра в плейофите, с което подобри измести от лидерската позиция по този показател Карийм-Абдул Джабар. Трети във вечната ранглиста е Майкъл Джордан. В 231 плейофни мача Краля има средно по 28.7 точки, 8.9 борби и 7.0 асистенции.

Джеймс вкара 17/28 (1/4 от тройката) в стрелбата от игра, както и 9/13 от наказателната линия, а статистиката му бе допълнена от 5 борби, 3 асистенции и 2 отнети топки.

Кавалиърс предрешиха мача през първото полувреме, след което се оттеглиха с аванс от 68:53. Кайл Корвър допринесе с 14 точки, а Тристан Томпсън добави 13 точки и 12 борби. За Бостън най-резултатен беше Джейлън Браун. Джейсън Тейтъм вкара 17, а Тери Розиър се отличи с 16 точки и 11 асистенции, но отборът загуби за шести път в седем гостувания в плейофите през този сезон.