Севлиево прегази и Янтра 1919

Едноименният тим на град Севлиево победи с 2:1 гостуващия му Янтра 1919 (Габрово) в мач от 28-ия кръг на Северозападната Трета лига. Резултатът не отговаря на показаното на терена. Домакините тотално надиграха съперника и пропуснаха още голове чрез Борислав Гецов и два пъти Тихомир Кънев. Герой стана Димитър Байдаков, който реализира и двете попадения.

Двубоят започна лошо за селекцията на Анатолий Тонов. Още във 2-ата минута Иван Кирев напусна със счупен нос, след като получи удар с бутоните.

Секунди преди почивката Байдаков откри резултата от воле след центриране на Алекс Георгиев. Той се разписа и в 69-ата минута след като засече центираране от корнер на Георги Василев. В даденото от съдията продължение Стилян Михайлов реализира почетното попадение за габровци.