Торес се сбогува с Атлетико, напомняйки за най-доброто от себе си

Отборите на Атлетико Мадрид и Ейбар направиха 2:2 в мач от последния кръг на Ла Лига. Фернандо Торес отбеляза двете попадения за “дюшекчиите” след точни изстрели в 43-ата и 60-ата минути. Публиката на мадридчани беше подготвила впечатляващо изпращане на своя любимец, който изигра последния си мач за Атлети. Фернандо оставя в историята 129 попадения в 404 официални срещи за Атлетико.
Големият герой тази вечер сложи капитанската лента от първата минута. В десетата Ел Ниньо изпусна да открие резултата. Изскочил сам срещу Марко Дмитрович, нападателят не намери правилния удар. Домакините продължиха да търсят празни пространства в защитата на баските. В 31-ата Филипе Луиш и Витоло разиграха добре, а Торес насочи близо до гредата, но в аут. В 35-ата гостите от “Ипуруа” изненадващо откриха резултата. Жоан Жордан асистира на Кике Гарсия, който пусна покрай вратаря, плъзгайки се с шпагат - 0:1. В 43-ата мадридчани изравниха чрез Фернандо. Анхел Корея се измъкна от засадата, стрелна се напред и намери Торес с успоредно подаване. Испанският футболист реализира почти на празна врата - 1:1.
“Синьо-червените” гости стартираха по-добре втората част и изпуснаха чрез Дани Гарсия (51) и Кике Гарсия (55). В 60-ата минута резервата днес Диего Коща изведе Торес по превъзходен начин, Фернандо финтира вратаря и насочи в мрежата - 2:1. В 63-ата тимът на Диего Симеоне остана с човек по-малко след втори жълт картон на Люка Ернандес. В 70-ата Ейбар изравни след прекрасен шут на Рубен Пеня. Пеня си спря на гърди и стреля мощно от 19 метра, за да не остави шансове на Ян Облак - 2:2. До края резултатът остана непроменен.
Атлетико изпраща много силен сезон, в който спечели трофея от Лига Европа и завърши на второ място в испанското първенство.