На живо: Вижте как разрушават стадион "Българска армия"

Кротоне се сбогува със Серия "А" след загуба на "Сан Паоло"

Отборът на Кротоне напусна футболния елит на Италия, след като загуби гостуването си на Наполи с 2:1. Футболистите на Валтер Дзенга се нуждаеха от задължителни три точки в днешния двубой с партенопеите, очаквайки в същото време добри новини от двубоя между СПАЛ 2013 и Сампдория. Така Кротоне ще напусне Серия “А” след 2-годишен престой, в който записа няколко добри резултати срещу грандовете.
Наполи започна по-силно срещата и упражни добре познатата за тима преса, от която Кротоне трудно успяваше да излезе. След серия от добри възможности за домакините, Аркадиуш Милик изведе отбора си напред в резултата в 23-ата минута. Полякът бе изведен блестящо от Лоренцо Инсиние и не сгреши срещу Алекс Кордас.
Кротоне отговори с две възможности от ъглов удар, при които Хосе Рейна показа висота. В 31-ата минута Жоржиньо опита изстрел от около 30 метра, който попадна в ръцете на стража на Кротоне. Минута по-късно Хосе Кайехон удвои аванса на своя тим, възползвайки се от центриране на Лоренцо Инсиние. Наполи продължи да притиска своя съперник и добри намеси на Кордас лишиха тима от трето попадение.
В 56-ата минута Марчело Трота опита да сътвори нещо по-интересно пред вратата на Рейна, но ударът му излезе извън очертанията. Футболистите на Кротоне намираха все по-трудно правилния път към вратата на Наполи, въпреки атакуващите смени, към които прибегна наставникът Валтер Дзенга. В 67-ата минута изстрел на Милик бе спасен от Кордас.  В 74-ата минута Дрис Мертенс уцели десния страничен стълб на гостите. Белгиецът засече центриране на Инсиние, а ударът му бе избит с плонж от Кордас в гредата.
В добавеното време на срещата Кротоне отбеляза почетно попадение чрез Марко Туминело. Италианецът получи добро подаване от Бруно Мартела и с изстрел извън наказателното поле не остави шансове за намеса на Рейна. Това бе и последният удар към една от двете врати. След тази загуба Кротоне напуска Серия “А” с актив от 35т., а Наполи ще завърши сезона на второ място с рекордните за тима 91т.