Интер се добра до ШЛ след инфарктен трилър на "Олимпико" (видео + галерия)

Отборът на Интер постигна голямата си цел и ще играе в Шампионската лига през следващия сезон. "Нерадзурите" се добраха до заветното 4-о място в Серия "А" по изключително инфарктен начин с победа с 3:2 над Лацио на "Олимпико". "Орлите" на два пъти повеждаха в резултата след автогол на Иван Перишич в 9-ата и попадение на Фелипе Андерсон в 41-ата минута. Интер обаче не се предаде до последно и успя да стигне до успеха с голове на Данило Д'Амброзио в 29-ата, Мауро Икарди от дузпа в 78-ата минута и Матиас Весино в 81-ата минута. За успеха на гостите помогна и фактът, че Лацио завърши мача в намален състав, след като в 80-ата минута Сенад Лулич бе изгонен от игра. Срещата се игра пред рекордна публика в мач на Лацио от дълги години насам, но тифозите на домакините си тръгнаха разочаровани след края на двубоя.

Така Интер се завръща след шест сезона в Шампионската лига. Точно 2259 дни от отпадането срещу Олимпик Марсилия на осминафинала през 2012 година, миланският гранд отново е сред най-добрите на Европа.

Тимът на Лучано Спалети завърши сезона на четвърто място със 72 точки, с толкова остана и Лацио, който имаше нужда от точка, за да запази четвъртата позизия. "Нерадзурите" обаче са големият печеливш, след като имат предимство в преките двубои след 0:0 на "Сан Сиро".

Лацио заложи на голмайстора си Чиро Имобиле в атака, който имаше подкрепата на Фелипе Андерсон в предни позиции. Стефан Лулич и Адам Марушич действаха по крилата.
Интер пък излизе с Мауро Икарди като основен нападател, а той беше подпомаган от атакуващите халфове Иван Перишич, Рафиня и Антонио Кандрева.
Атмосферата на "Олимпико" беше уникална, като близо 69 000 тифози препълниха трибуните.  Това беше финалът за ШЛ в калчото, тъй като двата тима спореха за последната четвърта позиция.
В 5-ата минута Икарди чудесно се освободи пред наказателното поле и отправи красув удар от воле, който премина покрай вратата.
Минута след това пък Марушич обстрелва вратата на Самир Ханданович, но и той не намери очертанията.

В 7-ата минута Чиро Имобиле почти от аутлинията центрира остро във вратарското поле, където Луис Фелипе бе заел добра позиция, но отблизо не успя да намери очертанията на вратата.

В 9-ата минута Сергей Милинкович-Савич свали за Адам Марушич пред наказателното поле, черногоречът опита удар, който рикошира в главата на Иван Перишич и излъга вратаря, за да се оплете в мрежата му за 1:0.

Интер опита бързо да отговори и в 15-ата минута МАтиас Весино стреля по земя от дистанция, но право в ръцете на Томас Стракоша.

В 22-ата минута гостите създадоха най-добрата си атака до момента. Икарди бе изведен на скорост зад защитата, но ударът му бе твърде разочароващ и покрай вратата.

В 25-ата минута "нерадзурите" извадиха голям късмет, когато изстрел на Милинкович-Савич от фаул се отби от гредата.

В 29-ата минута Интер стигна до изравняване. При едно центриране от корнер Д'Амброзио бе изпуснат на далечната греда, първият му удар с глава бе отразен от Стракоша, но при добавката той успя да отбележи отблизо. Домакините претендираха за нарушение срещу вратаря, но такова не бе отсъдено.

В 41-ата минута Лацио организира бърза контраатака, Сенад Лулич с прекрасен пас между двама защитници изведе на скорост Фелипе Андерсон, който хладнокръвно прати топката във вратата за 2:1.

В 45-ата минута мощен удар на Милинкович-Савич мина покрай вратата.

В 52-ата минута Луис Фелипе се озова на стрелкова позиция пред наказателното поле, но изстрелът му мина над вратата.

В 64-ата минута Едер стреля с глава над вратата. Две по-късно събитията отново се пренесоха пред другата врата и Фелипе Андерсон отправи опасен, но неточен изстрел.Интер се класира в Шампионската лига след драма с Лацио@@@

В 71-ата минута съдията даде дузпа за игра с ръка на Милинкович-Савич при едно центриране от корнер, но впоследствие отмени решението си след като гледа повторение на ситуацията и видя, че такава няма.

В 78-ата минута Стефан де Фрай посече Маура Икарди в наказателното поле и този път Джанлука Роки бе категоричен, че това е дузпа. Самият Икарди изпълни наказателния удар и бе точен за 2:2.Интер се класира в Шампионската лига след драма с Лацио@@@

Минута след това домакините останаха в намален състав, след като Сенад Лулич бе изгонен от игра с втори жълт картон.

С човек повече Интер се хвърли в атака и първо Карамо пропусна добра възможност, а в 81-ата минута Матиас Весино вкара с глава за 2:3 след центриране от корнер.Интер се класира в Шампионската лига след драма с Лацио@@@

В края Лацио опита да стигне до изравняването, което щеше да е достатъчно за домакините, но усилията им не дадоха резултат. Така Интер завършва на 4-ото място с актив от 72 точки, колкото имат и "Орлите", които обаче остават 5-и заради по-лошите показатели в преките двубои. Така "нерадзурите" ще играят в Шампионската лига, а римляните ще се задоволят отново с участие в Лига Европа.

Тимът на Симоне Индзаги направи страхотен сезон, но накрая късметът му обърна гръб. "Орлите" ще съжаляват цяло лято, че миналата седмица не спечелиха във визитата си на изпадналия днес Кротоне (2:2), което щеше да им гарантира на тях завръщане в ШЛ още преди последния кръг.