Барселона изпрати Иниеста с победа (видео)

Барселона завърши сезона в Примера дивисион с победа с 1:0 над Реал Сосиедад. Това бе последен мач за каталунците на легендата Андрес Иниеста, който започна като титуляр и остана на терена 82 минути, преди да напусне терена под бурните аплодисменти на феновете на "Камп Ноу". Двубоят бе прощален и за легендата на баските Чаби Прието, който обаче поигра едва няколко минути в края. Единственият гол в срещата реализира Филипе Коутиньо, но пък той бе изключително красив. Бразилецът се разписа с диагонален изстрел в 57-ата минута.

Очаквано Лионел Меси бе оставен извън стартовите 11, а в предни позиции за “лос кулес” действаха Луис Суарес и Филипе Коутиньо.
За Реал в предни позиции действаше Вилиан Жозе, който имаше подкрепата на Аднан Янузай, Хуанми и Микел Оярсабал.
Преди началото на срещата Чави Ернандес награди Меси за най-добър футболист в Ла Лига за месец април. Домакините пък бяха посрещнати с шпалир от играчите на Реал Сосиедад.

Гостите имаха първото положение в мача. Още във 2-ата минута Вилиан Жозе получи центриране в пеналта и стреля с глава около точката на дузпата, но право в ръцете на Марк-Андре тер Щеген.

В 7-ата минута Янузай отправи далечен удар, който бе спасен от вратаря.

В 10-ата минута и Иниеста остави първата си следа в мача като стреля от границата на пеналта и топката премина опасно близо до гредата.

В 18-ата минута изстрел на Жерард Пике бе спасен от вратаря.

В 25-ата минута Иван Ракитич се озова на нетипична позиция в наказателното поле и отправи опасен удар с глава, но покрай вратата. Две минути по-късно и Луис СУарес пропусна целта.
Последваха две възможности за баските. В 30-ата минута Микел Оярсалаб отправи нечоен изстрел, а след това и Вилиан Жозе се озова на добра позиция в 40-ата минута, но и той пропусна целта.
Барселона вдигна титлата и изпрати Иниеста@@@В 57-ата минута Филипе Коутиньо се освободи на ъгъла на наказателното поле и с прекрасен диагонален удар препарира вратаря за 1:0.

В 69-ата минута домакините организираха бърза контра, Луис Суарес излезе на стрелкова позиция, но отправи доста слаб и неточен удар.

В 77-ата минута Лионел Меси комбинира на скорост с Луис Суарес, който с мек пас го намери в наказателното поле, но ударът на аржентинеца бе спасен от вратаря.

В 85-ата минута Пако Алкасер напредна на скорост отдясно, но ударът, който отправи мина далеч над вратата.

В крайна сметка Барселона се поздрави с успеха и завършва сезона с актив от 93 точки на върха в класирането. Реал Сосиедад пък остава 13-и с 49 спечелени точки през кампанията.