СПАЛ ще играе в Серия "А" и през следващия сезон след бой над Сампдория

Отборът на СПАЛ 2013 ще играе в елита на Италия и през следващия сезон, след като успя да постигне изключително важна победа в домакинството си на Сампдория с 3:1. Футболистите на Леонардо Семпличи бяха длъжни да победят генуезци в последния кръг на Серия “А”, за да запазят 17-ата си позиция в класирането. Преди изиграването на кръга СПАЛ бе с равни точки с тима на Кротоне (35), който заема 18-о място.

Срещата започна ударно за домакините, които получиха възможността да изпълнят 11-метров наказателен удар още в 4-ата минута. До ситуацията се стигна след изстрел на Федерико Вивиани, спрян с ръка от Джанлука Капрари в наказателното поле. Зад топката застана Мирко Антенучи, който не остави шансове на Вид Белец. Веднага след гола Сампдория тръгна остро в атака, но устремът на тима не доведе до сериозно положения пред Алфред Гомис.
В 30-ата минута необмислено влизане на Капрари в краката на Денис Прает доведе до червен картон за Сампдория. В 35-ата минута СПАЛ пропусна златна възможност за втори гол. Антенучи пое топката и навлезе в наказателното поле, но вместо да потърси изстрел във вратата, италианецът подаде на нахлуващия Алберто Палоски. Пасът обаче бе твърде неточен и до гол не се стигна. До края на първото полувреме СПАЛ се възползва от численото си преимущество и упражни трайно владение на топката.
През втората част домакините започнаха по-активно и в 50-ата минута реализираха второ попадение. Вивиани проби по дясното крило и центрира в наказателното поле, където Алберто Палоски атакува топката на първа греда. Кълбото прескочи нападателя и попадна в Алберто Граси, който от близка дистанция не пропусна с глава. В 52-та минута резултатът стана класически. Мирко Антенучи с прецизен изстрел по диагонал не остави шансове на Белец.

В 66-ата минута Сампдория намали резултата чрез Давид Ковначки, който засече с воле центриране отдясно. В следващите минути отборът на СПАЛ владееше топката, очаквайки последния съдийски сигнал, който да узакони оставането на клуба в елита на Италия. В добавеното време на срещата "бяло-сините" реализираха чертвърти гол чрез Алберто Палоски, който обаче бе отменен. Нападателят се възползва от неразчетено избиване на топката от Вид Белец. Стражът на "моряците" бе принуден да боксира кълбото след изстрел на Антенучи, но след видеоповторение се видя, че има нарушение срещу словенския вратар. С тази си победа отборът на СПАЛ си гарантира участието в елита на Италия за втора поредна година.