Рилски поведе в серията за бронза

Рилски спортист спечели мач №1 от серията за бронзовите медали в плейофите на НБЛ. Самоковци надиграха Академик Бултекс със 77:56 при гостуването си в Пловдив и така могат да зарадват феновете си с добър финал на сезона във вторник, когато серията се мести в “Арена Самоков”.

Играе се до 2 победи от 3 мача. Интригата в днешния двубой бе ликвидирана още преди почивката. След 10 минути Рилски водеше с 21:11, а на полувремето вече бе напред с 45:24. Гостите поддържаха добрата си преднина и през третата четвърт, която завърши при 62:43, а в последната част отново прехвърлиха двадесетте точки за финалното 77:56.

Шелдън Джитър с 18 точки и Травис Тейлър с 14 бяха най-резултатни за победителите, докато за загубилия тим Никола Маравич се отличи с 12 точки и 7 борби.