Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Бразилец прати Левски на бараж (видео+галерия)

Отборът на Левски е бронзов медалист в Първа лига за сезон 2017/2018. "Сините" победиха с 2:0 Верея в последния мач от шампионския плейоф на първата шестица, като си гарантираха бараж за класиране в Лига Европа. Герой за столичани за пореден път беше Паулиньо, който отбеляза и двата гола през втората част. Бразилецът се разписа с два красиви удара в 59-ата и 71-ата минута. Баражът през другата седмица срещу Черно море ще се играе на стадион "Георги Аспарухов". Мачът е навръх 104-тата годишнина на Левски, на 24 май от 20:30 часа.
Интересното е, че преди 12 месеца 26-кратните шампиони на България отново играха бараж за евротурнирите. Тогава срещата беше срещу Верея, а столичани спечелиха едва след дузпи, като дори старозагорци имаха предимство от два точни изстрела.
Левски на бараж след победа над Верея@@@През първата част на "Трейс Ареса" играчите на гостите пропуснаха няколко положения, а младежкият национал Даниел Наумов спаси няколко положения, като през втората част парира още няколко удара, но пред изстрелите на Паулиньо беше безпомощен. "Сините", които бяха трети в класирането преди мача, имаха нужда от една точка, за да си гарантират мястото на баража за Лига Европа. Там вече ги чакаше Черно море. Верея - Левски@@@Столичани можеха да не се класират, ако бяха загубили в Стара Загора и Берое беше победил ЦСКА-София на "Българска армия", но нито едно от двете не се случиха, тъй като "червените" спечелиха с 1:0.
Верея - Левски@@@Интересното бе, че Делио Роси заложи на 18-годишния вратар Петър Иванов, който дебютира за първия тим. Младокът бе предпочетен пред Димитър Шейтанов, докато капитанът Божидар Митрев и Николай Кръстев са извън групата поради различни проблеми. Италианецът бе направил още пет промени от загубата с 2:3 от "червените". От първата минута се завърнаха Холмар Ейолфсон, Давид Яблонски, Жорди Гомес, които бяха наказани, и Антонио Вутов. Ивайло Найденов също започна, след като Филипе Нашименто се контузи на загрявката.
Верея - Левски@@@Още в първата минута Ривалдиньо стреля, а Панайотов от малък ъгъл прати топката извън вратата. Гостите, които играха със сивия си трети екип, продължиха да атакуват, но няколко добри центрирания не доведоха до гол. Верея - Левски@@@В 23-ата минута Прохазка удари горната греда, след като получи подаване с глава от Яблонски. Словакът стреля от въздуха, но топката облиза горната греда и излезе в аут.
Младият вратар Даниел Наумов изби опасен удар с глава на Прохазка в 35-ата минута, а 120-секунди след това стражът беше блестящ. Младежкият национал на България първо парира със сетни усилия силен удар на Панайотов, а при добавката спря и Вутов, който от пет метра пропусна.
Верея - Левски@@@20-годишният вратар на Верея отново беше последна преграда пред гола, като в 43-ата минута парира удар на Ривалдиньо. Бразилецът получи топката от Горанов, но не успя да се разпише от нялкоко метра.

Верея - Левски@@@Второто полувреме започна с нов натиск на гостите. Вутов изпусна поредното добро положение в 53-ата минута, когато с глава стреля от няколко метра в Наумов. Седем минути по-късно Паулиньо изправи публиката на крака. Бразилецът нахлу отляво, преодоля Здравко Илиев и с хубав изстрел матира стража на домакините. Седмицата прати топката в горния ляв ъгъл на Верея, като отбеляза поредното си попадение.
Верея - Левски@@@Страхотен изстрел на Жорди Гомес беше спасен от Наумов, а в 71-ата минута Левски поведе с 2:0.
Голът отново беше на Паулиньо, който този път отбеляза още по-красиво попадение. Крилото отново прати топката в горния ляв ъгъл, като записа своя осми гол за сезона от 15 мача в Първа лига. Верея - Левски@@@Попадението е шесто в последните пет мача от шампионата за него.
Габриел Обертан се завърна в игра, но играчите на Роси не успяха да вкарат нов гол
Верея - Левски@@@
Така Левски записа трети пореден успех над Верея под ръководството на италианския треньор, който пристигна часове след поражението с 0:2 през август на "Трейс Арена" в първия от четири мача между двата тима.
Верея завърши сезона на шесто място с актив от 36 точки. Имащият големи финансови проблеми състав от Стара Загора записа шесто поредно поражение без да отбележи гол. В плейофите тимът спечели едва една точка при равенството 2:2 срещу Ботев (Пловдив), която беше единствената в последните 11 мача на отбора.
Играчите на Верея, които не са получавали заплати през тази година, вкараха едва три гола в първата шестица и допуснаха цели 27. Поражението от Левски беше общо 20-то на тима, който има и 10 победи, както и шест равенства през втората си година в елита.

ВЕРЕЯ - ЛЕВСКИ 0:2
0:1 Паулиньо (59)
0:2 Паулиньо (71)

ВЕРЕЯ: Даниел Наумов, Здравко Илиев,  Илия Мунин, Иво Иванов, Веселин Минев, Симеон Мечев, Илиян Йорданов, Денислав Станчев, Валери Домовчийски, Венцислав Христов

ЛЕВСКИ: Петър Иванов, Ивайло Найденов, Холмар Ейолфсон, Давид Яблонски, Иван Горанов, Васил Панайотов, Роман Прохазка  Жорди Гомес, Паулиньо, Антонио Вутов, Ривалдиньо