Атлетик Билбао завърши с горчивина един вял сезон

Отборът на Атлетик Билбао закри сезона с домакинска загуба с 0:1 от Еспаньол в двубой от последния кръг на Примера. Давид Лопес отбеляза в деветата минута. Така наставникът на баските Хосе Сиганда си тръгва от “Сан Мамес” след един посредствен сезон. “Рохибланкос” завършват на срамното за тях 16-о място.
“Лъвовете” изиграха безидейно първо полувреме, докато “папагалчетата” показаха острота на контраатака. Голът за барселонския тим обаче падна от статично положение. В деветата минута при центриране от корнер Давид Лопес беше оставен сам около дузпата и отбеляза с добро насочване - 0:1. В 25-ата Ариц Адурис изпусна сам на втора греда, шутирайки над гредата. След почивката момчетата на Куко Сиганда продължиха да лазят по нервите на своите фенове и рядко да създават положения. “Червено-белите” без успех разчитаха на традционните си центрирания. В 80-ата вратарят на Еспаньол Диего Лопес не прецени добре топката и тя попадна в краката на Адурис, който стреля неточно. В крайна сметка публиката на "Сан Мамес" видя как Атлетик загуби за 15-и път в Примера.