"Червено-черен" ураган отнесе Фиорентина! Милан в групите на Лига Европа

Отборът на Милан се класира за групите на Лига Европа през сезон 2018/2019 година. Това стана, след като "росонерите" отнесоха с 5:1 Фиорентина на "Сан Сиро". Двубоят беше последен за сезона, а "червено-черните" си гарантираха шестото място в крайното класиране с актив от 64 точки. Момчетата на Дженаро Гатузо имаха нужда от точка, за да не участват в плейофите на ЛЕ, а директно в групите.
Джовани Симеоне беше точен в 20-ата минута с хубав прехвърлящ удар, като попари около 60 000 тифози по трибуните.
Милан разпиля Фиорентина@@@След това обаче имаше само един отбор на терена, а истински голов ураган отнесе "виолетовите". Първо Хакан Чалханоглу изравни от фаул в 23-ата минута. Патрик Кутроне в 42-ата минута донесе пълен обрат. Никола Калинич вкара за 3:1 в 50-ата минута. Отново Кутроне в 59-ата минута увеличи преднината на своя тим, а Джакомо Бонавентура вкара последното попадение за сезона на клуба в 76-ата минута, като оформи най-голямата победа за сезона в калчото.
Милан разпиля Фиорентина@@@Тимът на Дженаро Гатузо си гарантира участие в Лига Европа, но срещу "виолетовите" трябваше да спечели, за да си гарантира участие в груповата фаза. "Росонерите" влязоха в мача, като шести в класирането с актив от 61 точки, имайки само една точка преднина пред седмия Аталанта, който се надяваше на грешна стъпка на гранда и на победа в Каляри, за да прати "червено-черните" във втора поредна година в плейофите на ЛЕ.
Милан разпиля Фиорентина@@@В Сардиния домакините дори победиха с 1:0, а в същото време Милан изигра един от най-силните си мачове за сезона. Фиорентина пък имаше минимален шанс за седмото място, тъй като бе с актив от 57 точки. Ла Виола трябваше да разгроми Милан, а Каляри да разгроми бергамаските, за да може тимът на Петко Христов да се класира на седмо място.

Гатузо бе направил три промени в състава от равенството 1:1 с Аталанта, което класира отбора за втора поредна година в Лига Европа. Специалистът пусна трима футболисти от школата на клуба. Това бяха Давиде Калабрия, Мануел Локатели и Патрик Кутроне, които сменят Иняцио Абате, както и контузените Лукас Билия и Сусо.

Милан разпиля Фиорентина@@@

Джанлуиджи Донарума, който може би изигра последен мач за клуба, бе на вратата. Алесио Романьоли, Леонардо Бонучи, Рикардо Родригес и Калабрия бяха защитниците, а като халфове започнаха Джакомо Бонавенута, Франк Кесие и Локатели, докато Хакан Чалханоглу, Никола Калинич и Кутроне водеха атаката, в схемата 4-3-3.

Преди мача "Курва Суд" извади голям транспарант, в който подкрепи шефовете на клуба - Марко Фасоне и Масимилиано Мирабели.

Милан разпиля Фиорентина@@@Миланистите тръгнаха по-активно, за да си решат мача, но след няколко пропуска, изненадващо гостите поведоха. При отлична контраатака Симеоне беше изведен зад защитата. имайсторски прехвърли Донарума за 0:1 в 20-ата минута. Голът беше негов 14-и в тази кампания.

Милан разпиля Фиорентина@@@Милан обаче моментално изравни, след като Чалханоглу беше точен от фаул. Турчинът изненада вратаря Марко Спортиело и вкара своето шесто попадение в Серия "А".

Милан разпиля Фиорентина@@@Няколко минути преди края на първата част Кутроне с хубав плонж с глава донесе пълен обрат. Милан разпиля Фиорентина@@@На почивката Пиоли смени своя вратар и Херман Пецейя, но въпреки това "росонерите" матираха Виола. В 49-ата минута Калинич вкара своя шести гол за сезона, като наказа бившия си тим, след като резервния вратар Бартломей Драговски изби удар с глава на Кутроне.

Милан разпиля Фиорентина@@@Това даде още повече самочувствието на Милан, чийто играчи вкараха още два гола. Кутроне завърши сезон със своя 10-и гол в шампионата, а Бонавентура също се разписа и записа рекордни девет попадения в клачото за един сезон.

Милан разпиля Фиорентина@@@Кутроне дори вкара трети гол, който беше отменен правилно поради засада.

Милан разпиля Фиорентина@@@Накрая ръководство и футболисти бяха изпратени с аплодисменти от тифозити, които се надяват догодина отборът да може да се върне в Шампионската лига.

МИЛАН - ФИОРЕНТИНА 5:1
0:1 Симеоне (20)
1:1 Чалханоглу (23)
2:1 Кутроне (42)
3:1 Калинич (50)
4:1 Кутроне (59)
5:1 Бонавентура (76)