Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Тампа Бей е само на победа от това да изхвърли Овечкин и Вашингтон

Тампа Бей победи трудно с 3:2 у дома Вашингтон в петия финален мач от плейофите в Източната конференция на Националната хокейна лига на САЩ и Канада. Седрик Пакет и Ондрей Палат реализираха два гола във вратата на столичани още преди изтичане на десетата минута на двубоя. Райън Калахан направи резултата 3:0 във втората третина. Кепитълс се върна в срещата преди началото на третата част с гол на Андрей Кузнецов.
Попадението на Александър Овечкин в самия край на мача се превърна в почетно и Вашингтон не успя да се добере до продължения. Вратарят на гостите Брейдън Холтби се отличи с 19 спасявания, но не можа да спре третата поредна победа за Лайтнинг във финалния плейоф на Изток. Мач номер 6 от серията между двата отбора е в понеделник вечерта във Вашингтон.
Първенство на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), финал в Източната конференция:

Тампа Бей - Вашингтон 3:2
* Тампа Бей поведе в серията с 3:2 победи.