Лион се добра до Шампионската лига

Отборът на Олимпик Лион победи с 3:2 над Ница като домакин в мача от последния 38-и кръг на Лига 1. По този начин “хлапетата” си гарантираха третото място в класирането и съответно участие в Шампионската лига. Гостите пък се простиха с участие в евротурнирите, след като бяха изместени от Бордо от шестата позиция, даваща право на участие в квалификациите в Лига Европа.

Възпитаниците на Бруно Женесио потрепериха, но достигнаха до обрата в срещата. Тимът от лазурния бряг откри резултата в 18-ата минута чрез Аласан Плеа, но големият герой за Лион Мемфис Депай уби надеждите им Лига Европа. Голмайсторът на “хлапетата” се отличи с хеттрик в срещата. В края на мача Плеа се разписа отново и оформи крайният резултат.

Така Лион остава трети в класирането с актив от 78 точки и ще играе в Шампионската лига през следващия сезон. Ница пък бе изместен от Бордо от 6-ото място, даващо право на участие в квалификациите на Лига Европа. Жирондинците победиха без проблеми Метц с 4:0 като гост.

Олимпик Марсилия пък остана извън Шампионската лига, след като завърши на четвърта позиция. Финалистът в Лига Европа победи с 2:1 Амиен, но това не се оказа достатъчно да измести Лион и играчите на Руди Гарсия останаха на точка зад Лион.