Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II - 1:0

Созопол удари Нефтохимик преди сблъсъците в Трета лига

Тимът на Созопол победи с 3:1 Нефтохимик в морското дерби от последния 30-и кръг на Втора лига. Резултатът нямаше никакво значение и за двата тима, които от следващия сезон ще мерят сили в Трета лига.  Теодор Стефанов даде аванс на "небесносините" в 14-ата минута. Стойко Иванов изравни с глава в началото на второто полувреме. Мустафа Мустафа даде нов аванс на домакините в 83-ата минута, а Кристиян Пашов вкара последното попадение за клуба през този сезон в 90-ата минута.

В групата на Нефтохимик влязоха седем от юношите на клуба, трима от които направиха дебют в мъжкия футбол. Това са вратарят Мартин Шейтанов, Верон Кокуринков и Димо Кръстев, който е едва на 15 години. Йолиян Милков, Кристиян Парашкевов и Христо Янков вече имат опит във Втора лига, а вторият вратар Марио Исаков, който за първи път попадна в групата на първия отбор, за сега остана на скамейката.

Созопол завърши сезона на 15-то място с 24 точки. Нефтохимик пък остана с едва девет точки.