Севиля завърши с победа и ще играе в Европа (видео)

Отборът на Севиля надви с 1:0 Алавес в двубой от последния кръг на Ла Лига. Момчетата на Хоакин Капарос завършиха на седмата позиция в класирането и ще играят в Лига Европа през новия сезон. Висам Бен Йедер отбеляза в 28-ата минута.
Домакините започнаха амбицирано и натиснаха своя съперник. Сандро Рамирес шутира два пъти в петата и шестата минути. В 14-ата Рубен Собрино отправи великолепен удар към сглобката, но не успя да отбележи. В 28-ата Франко Васкес намери Висам Бен Йедер и френският нападател реализира положението - 1:0. След комбинация между Нолито, Мудо и Бен Йедер последният стреля, получи се рикошет и топката се удари в страничната греда.
В началото на второто полувреме главният съдия Дел Серо Гранде се контузи и беше заменен от четвъртия арбитър. “Бяло-червените” продължиха да диктуват темпото и да създават положения. В 65-ата отново гредата помогна на баските. Минута по-късно гостите от Витория изпуснаха да изравнят, след като Давид Сория някак изби след удар на Мунир Ел Хадади. В 88-ата стражът на Алавес направи три последователни спасявания в рамките на секунди.