ЦСКА 1948 го направи! "Червените" са във Втора лига, от догодина имат право да атакуват Европа (видео)

ЦСКА 1948 го направи! "Червените" официално спечелиха промоция за Втора лига, след като днес разгромиха със 7:1 Германея (Сапарева баня) и два кръга преди края са недостижими на върха в Югозападната Трета лига.

Тимът бе създаден през лятото на 2016 г. от червени фенове в знак на протест срещу умишления фалит на ЦСКА и опита за подмяна на армейците с обединението между Литекс и Чавдар (Етрополе). Клубът тръгна от най-ниското ниво на българския футбол и две години по-късно вече е във Втора лига, спазвайки всички закони на държавата, БФС, ФИФА и УЕФА. Така от следващия сезон този отбор има право да атакува Европа чрез участие в турнира за купата на България и ако спечели отличието, няма как да не бъде допуснат до Лига Европа.

Иначе днес ЦСКА 1948 се нуждаеше от три точки да си гарантира първото място в първенството два кръга преди края и футболистите на Валентин Илиев постигнаха целта по безапелационен начин.

"Червените" наложиха тотален натиск още с първия съдийски сигнал, но Спасов спаси изстрели на Таушанов и Петков, а Гущеров не успя да стреля по най-добрия начин от удобна позиция. Така се стигна до 13-ата минута, в която десният бек Михайлов получи пас отдясно, центрира отлично по земя към Петко Петков и таранът на ЦСКА 1948 вкара за 1:0.

Последваха нови два шута на Таушанов и Гъргоров, които не намериха целта, а веднъж Гущеров се засуети и пропиля добра възможност за попадение.

Вторият гол, предвид играта на двата тима, бе въпрос на време и той падна в 28-ата минута. Емил Гъргоров центрира от фаул към Кирил Котев, капитанът на червените се извиси и с глава прониза Спасов за 2:0.

След половин час игра Евгени Зюмбулев се озова сам срещу Спасов, но вратарят на Германея изби в корнер.

В 34-ата минута домакините съвсем убиха интригата след трети гол. Негов автор стана Андон Гущеров. До края на полувремето нямаше повече интересни моменти и то приключи при 3:0.

Две минути след почивката обаче ЦСКА 1948 вкара нов гол. Гущеров изстреля истинска бомба, която се удари в гредата и влетя в мрежата на гостите.

В 55-ата минута резултатът набъбна на 5:0. Михайлов проби и центрира отдясно към Петко Петков, който вкара отблизо второто си попадение в мача. Десет минути по-късно и гостите отбелязаха в противниковата врата. Стрежът на червените Емил Михайлов допусна грешка при безобидна ситуация и събори противников футболист в наказателното поле, а Алек Манолов реализира без проблем отсъдената дузпа.

Последваха още една-две добри атаки на гостите, които обаче не успяха да завършат с нов гол. Постепенно футболистите на ЦСКА 1948 отново взеха инициативата и в 82-ата минута резервата Йоан Маринов вкара шесто попадение за своя тим, реализирайки с майсторски шут от границата на наказателното поле. До края на мача имаше време за още едно червено попадение. В даденото от рефера двеминутно продължение Йоан Маринов центрира на задната греда, където друга резерва - Николай Хаджиниколов, надскочи бранител на Германея и с глава оформи крайното 7:1 за ЦСКА 1948.

ЦСКА 1948 - ГЕРМАНЕЯ (САПАРЕВА БАНЯ) 7:1