Столичните "железничари" взеха своето в Гълъбово, но завършиха втори (снимки)

Отборът на Локомотив (София) спечели гостуването си на Ботев (Гълъбово) с 3:2 в среща от последния 30-и кръг на Втора лига, след който възелът във втория ешелон на българското първенство бе разплетен. Попаденията за домакините отбелязаха Аспарух Смилков в 8-ата минута след грешка на защитата на Локомотив и Иван Цачев (71). За гостите точни бяха Александър Горанов в 14-ата минута и Александър Александров (20, 69).
Ботев (Гълъбово) - Локомотив (София)@@@
След този успех и резултатите на другите два тима Ботев (Враца) и ФК Царско село, борещи се за първите три позиции във Втора лига, столичните "железничари" завършиха на второ място в групата след изиграването на сезон 2017/18. Така футболистите на Локомотив (София) ще се изправят срещу 13-ия в Първа лига (Пирин или Витоша Бистрица) на бараж за елита. Врачани спечелиха домакинството си на Монтана с 2:1 след късна драма и финишираха на първо място в групата. Отборът на Царско село пък победи Черноморец (Балчик) с 2:1 и остана на третата позиция.
Срещата бе важна за столичани, тъй като днес трябваше да се реши кой ще бъде шампионът във втория ешелон на България. "Железничарите" водиха битка с отборите на Ботев (Враца) и Царско село, като и трите тима трябваше да разрешат спора за първите три позиции.

Грешка в защитата на Локомотив (София) позволи на домакините да поведат в резултата още в 8-ата минута. Аспарух Смилков се възползва от върната топка и въпреки че се сблъска с вратаря на "железничарите", нападателят успя да вкара топката във вратата. След единоборството Андрея Ефремов получи травма, която наложи намесата на медицинския екип, след което стражът бе изведен с линейка от стадион "Енергетик". Неговото място бе заето от резервния вратар на Локомотив Кристиян Кацарев.
Локомотив (София) изравни резултата в 14-ата минута чрез Александър Горанов, който засече центриране на Николай Цветков, връщайки надеждите на своите съотборници за първото място. Само шест минути по-късно "железничарите" направиха пълен обрат чрез Александър Александров, който не остави шансове на стража Лагоун. До края на първата част двата тима не успяха да използват по-най-добрия начин възможностите си и така съставите на Людмил Киров и Младен Додич се оттеглиха на почивка с аванс от едно попадение за столичани. През второто полувреме Локомотив (София) упражни натиск и реализира трети гол във вратата на домакините. Александър Александров отбеляза хубав гол след центриране отляво, но още в ответната атака "червено-черните" допуснаха гол, отбелязан от Иван Цачев. До края на двубоя резултатът остана непроменен и столичани завършиха на второ място в групата след тима на Ботев (Враца).

БОТЕВ (ГЪЛЪБОВО) - ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) 2:3

1:0 Смилков (8)
1:1 Горанов (14)