Спиращ дъха край на сезона във Втора лига! Триумф за Ботев (Враца), сълзи за Оборище (Панагюрище)

Спиращ дъха край на сезона във Втора професионална лига! По изключително драматичен начин лидерът преди последния кръг Ботев (Враца) победи с 2:1 Монтана и си осигури така жадуваното завръщане в елита на България. В герой за тима на Сашо Ангелов, който до последно водеше ожесточена битка с Локомотив (София) и Царско село, се превърна юношата на Левски Деян Иванов. Младият защитник реализира с глава в 86-ата минута победното попадение за врачани и хвърли в екстаз хилядите по трибуните на стадион "Христо Ботев".
Ботев (Враца) - Монтана@@@За гостите от "Огоста", които до последно се бореха да стигнат поне до точката, остава огорчението, че макар че записаха невероятна пролетна серия от девет победи и две равенства в последните си 11 мача, 90 минути преди края на сезона останаха извън играта, след като изостанаха на четири точки от Топ 3.
Ботев (Враца) вдигна купата на втора лига@@@
ВСИЧКИ МАЧОВЕ НА БОТЕВ (ВРАЦА) ПРЕЗ СЕЗОНА

Крачещият уверено към мястото, което му подхожда най-много с оглед историята и традициите - майсторската група, Локомотив (София) даде всичко от себе си в последния кръг и въпреки че спечели с 3:2 тежкото си гостуване на Ботев (Гълъбово), не успя да дочака "чудо" на "Христо Ботев" и в крайна сметка остана втори. Така футболистите на старши треньора Младен Додич, които събраха 63 точки в актива си, ще се изправят срещу 13-ия в Първа лига (Пирин или Витоша) в директен сблъсък за място в елита.

ВСИЧКИ МАЧОВЕ НА ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) ПРЕЗ СЕЗОНА

Ботев (Гълъбово) - Локомотив (София)@@@
Сриналият се в последните кръгове Царско село пък надви трудно с 2:1 като домакин Черноморец (Балчик), но успехът се оказа без значение. Момчетата на Велислав Вуцов останаха трети в крайното подреждане и ще играят бараж срещу Етър или Дунав за историческа първа промоция в елита на България.

ВСИЧКИ МАЧОВЕ НА ЦАРСКО СЕЛО ПРЕЗ СЕЗОНА

Царско село - Монтана@@@Невероятна драма имаше на дъното в класирането, където Струмска слава (Радомир) и Оборище (Панагюрище) се изправиха един срещу друг в смъртоносна битка. 20-ина минути преди последния съдийски сигнал Славата отстъпваше с 0:1 на Оборище и вече виждаше как се запътва към аматьорските групи. След невероятен последен четвърт час обаче радомирци стигнаха до пълен обрат и победа с 3:1, която гарантира оставането им сред професионалистите и догодина.
Локомотив София - Струмска слава 0:1@@@