Шарапова с нова победа в Рим, Вожняцки отпадна

Трикратната шампионка Мария Шарапова (Русия) се класира за полуфиналите на силния турнир по тенис на червени кортове в италианската столица Рим с награден фонд 3,35 милиона долара. Бившата номер 1 в света Шарапова, която в момента е 40-та в класацията на УТА, елиминира шампионката от "Ролан Гарос" Елена Остапенко (Латвия) с 6:7(6), 6:4, 7:5 в оспорван мач, който продължи 3:11 часа. В решителния трети сет рускинята направи пробив в последния гейм, за да стигне до успеха.

Шарапова ще играе на полуфиналите в Рим за първи път след 2015 година. В спор за място на финала 31-годишната рускиня ще играе с победителката от мача между номер 1 в света Симона Халеп (Румъния) и седмата поставена Каролин Гарсия (Франция), който е по-късно днес.

Номер 2 Каролине Вожняцки (Дания) отпадна на четвъртфиналите след загуба от естонката Аней Контавейт с 3:6, 1:6 за 75 минути. Контавейт, която е 26-а в световната ранглиста, направи 6 пробива, наниза 23 печеливши удара и допусна едва 14 непредизвикани грешки. На полуфиналите естонката ще играе срещу защитаващата титлата си Елина Свитолина (Украйна).