Вожняцки продължава в Рим след трудна победа над латвийка

Датчанката Каролин Вожняцки спечели с 6:2, 5:7, 6:3 срещу Анастасия Севастова от Латвия и се класира на четвъртфиналите на турнира по тенис за жени в Италия.

Победителката от Откритото първенство на Австралия ще срещне Анет Контавейт в следващия си мач, след като естонката се наложи с 6:2, 7:6(3) срещу американката Винъс Уилямс.

Вожняцки спечели три пробива срещу Севастова в първия сет и го завърши именно по време на подаването на латвийката, която обаче изравни резултата във втората част.
Датчанката поведе с 2:0 гейма, но Севастова върна пробива и изравни за 2:2, след което двете тениситки спечелиха по един гейм на собствен сервис и си размениха по един пробив за 4:4. Вожняцки поведе с 5:4 след допълнителни разигравания в деветия гейм и стигна до разиграване за мача в десетия, но Севастова го спаси и взе следващите две точки, за да изравни отново резултата. Впоследствие латвийката спечели пробив на 15 за 6:5 и го защити на собствен сервис за крайното 7:5.
Вожняцки спечели единствения пробив в последния сет за 4:2 и сложи край на срещата с първата възможност на собствен сервис. Мачът продължи общо 2:16 часа.