Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

НСА триумфира в баскетбола на Националната универсиада

Тазгодишният шампионат по баскетбол, част от Национална универсиада София 2018, беше изключително атрактивен. Особено в мъжкия баскетбол, където се включиха силните отбори на Великотърновския университет, Национална спортна академия, Югозападния и Пловдивския университети. Баскетболистите изиграха интересни и атрактивни срещи пред публиката, която присъства в зала "Триадица".

В мъжкото първенство участваха 12 отбора. Шампиони тази година убедително станаха баскетболистите от НСА, а със сребърни медали останаха момчетата от Великотърновския университет. Югозападният университет на тази Национална универсиада бе детрониран от първото място, което си спечели през 2017 г., и остана с бронз.

При жените също златната купа спечелиха момичетата от НСА, които са и миналогодишни победителки. Малко не достигна на състезателките от УНСС и те останаха втори. С бронз от Универсиадата си тръгнаха студентките от Софийския университет. Купите и медалите връчиха доц. д-р Спас Ставрев, доц. Ирен Пелтекова и доц. Петър Зографов.
Във финалния мач на Националния университетски шампионат по футбол се срещнаха отборите на ЮЗУ "Неофит Рилски" и Европейско висше училище по икономика и мениджмънт - Пловдив. Европейското висше училище спечели с 1:0 и така взе златните медали. Югозападният университет, който традиционно е сред финалистите и се представя достойно на шампионата, тази година остана със сребърни медали.
Миналогодишният шампион в турнира - Пловдивският университет, на тази Универсиада си раздели третото място с отбора на Минно-геоложкия университет. Решението на Техническата комисия по футбол бе да няма мач за трето и четвърто място и така двата отбора получиха бронзови медали и плакети за участие

Купите и медалите на победителите връчиха проф. Кирил Андонов, помощник-ректор на НСА и Венцислав Игнатов, директор Дирекция "Спорт за учащи и спортни училища" към ММС.

Това бяха финалните срещи от Национална универсиада София 2018, провела се в дните 11 - 17 май, с главен организатор Асоциация за университетски спорт "Академик".