Майкъл ван Гервен отново защити титлата си в Премиър лигата по дартс

Световният №1 Майкъл ван Гервен продължи победния си ход през този сезон, прибавяйки поредно голямо отличие в колекцията си. Тази вечер холандецът спечели  за трета поредна година титлата в Премиър лигата по дартс на РDC (Професионалната дартс корпорация). На финала той победи по абсолютно безапелационен начин Майкъл Смит с 11:4 лега в своя полза. Това е общо четвърти трофей в този турнир в кариерата му до момента.

Доминацията на Ван Гервен в турнира започна още в редовния сезон, където той завърши на първата позиция с 11 победи, 1 равенство и 4 загуби. Това му отреди среща със световния шампион Роб Крос на 1/2-финала. "Волтидж" обаче видимо не бе в оптимално състояние, след като през уикенда пропусна холандския мастърс заради здравословен проблем. Той не можа да окаже сериозна съпротива на Ван Гервен, който държеше инициативата още от самото начало и не я изпусна до края, за да запише успех с 10:6 лега.

В другия полуфинал Майкъл Смит надделя със същия резултат над Гари Андерсън и стигна до първия си мейджър финал в РDC.

"Були бой" обаче също не успя да намери формулата, за да спре Ван Гервен във финалния сблъсък. Холандецът набързо натрупа солидна преднина от 8:1, с което до голяма степен обезмисли съпротивата на англичанина, за да триумфира в крайна сметка с 11:4 лега в своя полза. Всъщност Смит не играеше никак лошо и имаше средни стойности от 97,01, но Ван Гервен бе просто неудържим и завърши мача със среден резултат от 112,37, което е рекорд за тазгодишното издание на турнира и е вторият най-висок в телевизионен финал. В мача за трофея той се отчете със 7 максимума, а на чекаута също бе безпощаден със 68,75% точни хвърляния.

С този успех Ван Гервен си спечели чек за 250 хил. паунда, като към тях трябва да прибавим и още 25 хил. за първото място в редовния сезон. С четвъртата си титла в турнира, той е вторият най-успешен играч в него след легендарния Фил Тейлър, който има 6 трофея в колекцията си.