Бока Хуниорс се забавлява на "Бомбонера", грандът гостува на Левски с мисъл за Либертадорес

Аржентинският шампион

Бока Хуниорс завърши сезона с голеада пред препълнените трибуни на "Бомбонера". Грандът от Буенос Айрес разгроми с 5:0 перуанския Алианса Лима в последен мач от група "8" на Копа Либертадорес, а успехът класира тима на осминафинал. "Генуезците",

които защитиха титлата си в Аржентина преди седмица

, имаха нужда от задължителен успех и помощ от Палмейрас,

който трябваше да не загуби от колумбийския Жуниор

. Бразилците надвиха с 3:1 своя противник, като спечелиха групата, докато с разгромната си победа Бока се изкачи на второто място, което прати тима сред 16-те най-добри в надпреварата.

Наставникът на "жълто-сините" Гийермо Скелото беше

дал почивка преди няколко дни на всичките си титуляри в последния мач от първенството

срещу Уракан (

3:3

), тъй като двубоят с Алианса се оказа ключов за сезона на шесткратния шампион в Либертадорес. Ръководството, играчите и феновете мечтаят за седми триумф на Южна Америка (

който би изравнил рекорда на Индепендиенте

), именно затова отпадане в групата щеше да се смята за голям провал.

Бока Хуниорс мачка в Копа Либертадорес@@@

Цяла седмица играчите настройваха феновете да бъдат до тях в този важен момент и да вярват с тях в успеха. Както винаги, трибуните бяха пълни, а Карлос Тевес и компания им се отблагодариха с много красива игра и пет гола.

Най-добрият футболист на Бока през този сезон Кристиян Павон, който напълно заслужено попадна в разширения състав на Аржентина за Мондиал 2018, изигра пореден страхотен мач. Той не успя да се разпише, но асистира за четири от попаденията на своите съотборници.

Бока направо отвя перуанците, като на почивката резултатът беше 4:0. Колумбиецът Едвин Кардона беше точен в 12-ата минута, а сънародникът му Франк Фабра удвои в 20-ата минута. Рамон Абила вкара трети гол в 34-ата минута, като и за три попадения асистира седмицата на Бока.

Малко преди края на първата част Абила вкара и четвърти гол, като засече подаване на Кардона.

Красиво попадение на Тевес оформи крайното 5:0 в 55-ата минута. Това обаче е най-малкото, с което гостите си тръгнаха, тъй като техният вратар Кампос спаси поне 3-4 чисти положения в оставащите минути.

Феновете по трибуните празнуваха, тъй като от Бразилия пристигнаха добрите новини, че Палмейрас бие, след като на почивката резултатът беше 0:0.

Двата тима са на осминафинал, където вече място си гарантираха други от грандовете на Южна Америка - шампионът на континента Гремио, Фламенго, Сантос, Ривър Плейт, Расинг и Либертад.

Скоро ще станат ясни осминафиналните двойки, чийто първи мачове ще бъдат между 7-9 август, а реваншите между 28-30 август. Интересното е, че Бока ще гостува на Левски на стадион "Васил Левски" между двата мача, на 19 август.