Шарапова ще бъде поставена на "Ролан Гарос"

Бившата номер 1 в женския тенис Мария Шарапова ще бъде поставена на турнира от Големия шлем "Ролан Гарос" в Париж, който стартира на 26 май.

Това стана факт след победата на рускинята с 6:3, 6:4 над австралийката Дария Гаврилова в мач от третия кръг на турнира в италианската столица Рим, който е с награден фонд 3.22 милиона долара.

Успехът гарантира минимум 31-о място на рускинята в световната ранглиста, която предстои да бъде обновена на 21 май.

Срещата продължи час и 39 минути, като Шарапова спечели цели седем пробива, а Гаврилова взе само три от сервис-геймовете си.

На четвъртфиналите 31-годишната рускиня ще играе с латвийката Елена Остапенко, която играе в Рим под номер 5 в схемата. По-рано днес тя победи британката Йохана Конта с 2:6, 6:3, 6:4.

Шарапова има три титли в Рим. В момента тя е на 40-о място в световната ранглиста за жени.