Кареньо-Буста се озори за втория си 1/4-финал на "Мастърс" през 2018

Пабло Кареньо-Буста водеще с 6:4, 5:0 на Аляж Бедене в осминафиналите на тенис турнира от сериите “Мастърс”, но се нуждаеше от още 70 минути работа на корта, за да стигне следващата фаза в Рим. 10-ият поставен в схемата испанец, който елиминира в Барселона Григор Димитров, ще се бори за още един полуфинал на клей този сезон срещу Марин Чилич или Беноа Пер.

Световният номер 11 поведе с 2:0 и 4:2 в първия сет, продължил 55 минути, а Бедене сам се закопа, когато защитаваше сетбол на свой сервси, като прати форхенд по линията в аут. Във втората част Кареньо-Буста поведе с 5:0, като сервираше за мача при 5:2 и 5:4, но форхендът му започна да не работи толкова добре и реално Бедене спечели 16 от следващите 22 точки. Впоследствие словенецът с британски паспорт спечели тайбрек, но в третия сет Кареньо-Буста бе на обичайното си високо ниво и стигна за втори път тази година до четвъртфинал на “Мастърс” (другият в Маями) и спечели 18-а победа в 28-ия си мач.