Лазаров също на 1/4-финал в Созопол

Александър Лазаров достигна до четвъртфиналите на международния турнир по тенис на твърди кортове "Санта Марина Къп" в Созопол с награден фонд 15 хиляди долара. Шестият в схемата Лазаров разгроми италианеца Рикардо Гедин с 6:3, 6:0 само за 52 минути.

Следващият съперник на българина ще бъде водачът в схемата Лукас Катарина (Монако).

Габриел Донев също се класира за четвъртфиналите по-рано днес след успех над поставения под номер 8 германец Щефан Зайферт с 6:4, 6:1. За място на полуфиналите той ще се изправи срещу Калин Манда (Румъния). Двамата българи си осигуриха но 2 точки за световната ранглиста и по 438 долара.

Още един представител на домакините ще изиграе срещата си от втория кръг по-късно днес. Мартин Димитров ще срещне номер 4 Александър Игошин (Русия). Мачовете от днешната програма бяха забавени заради дъжда, който се изсипа в Созопол по обяд.