Корида в Търново доближи Етър до голямата цел (видео)

Отборът на Етър направи много сериозна крачка към оставането си е елита на родния футбол догодина. В директния сблъсък за спасение търновци победиха Дунав с 2:0 като домакин в първата срещата. Двубоят бе истинска битка на терена, което даде отражение при картоните и реферът Владимир Вълков показа три червени и десет жълти. Съдийската бригада допусна и голяма грешка в ущърб на домакините, след като техен гол бе неправилно отменен в края на първата част. Все пак след почивката играчите на Красимир Балъков заслужено стигнаха до успеха с попадения на Даниел Младенов и Георги Пашов. Дунав от своя страна ще трябва да подобри значително представянето си за реванша, ако иска да стигне до директното спасение.

Резултатът можеше да бъде открит още в шестата минута на мача, когато Румен Руменов стреля силно, но Мартин Луков отрази удара му. През цялата първа част домакините бяха по-активният тим, но рядко стигаха до опасности пред Луков. Все пак в 40-ата минута натискът им даде резултат. При едно центриране от корнер Самб Бадара отклони топката към Ерик Почански, който довкара топката във вратата с гръб. След бурни протести от страна на гостите попадението бе отменено заради засада, но повторенията показаха, че голът бе редовен и съдията ощети домакините в тази ситуация.

В началото на втората част Дунав остана с човек по-малко. Мартин Ковачев получи втори жълт картон за влизане в краката на Румен Руменов и трябваше да се прибере в съблекалнята предварително. Съвсем скоро резултатът вече беше 1:0 в полза на търновци. При едно центриране към наказателното поле на Димо Атанасов топката бе избита до резервата Даниел Младенов, който от чиста позиция простреля Луков.

Пламен Гълъбов от домакините също бе изгонен в 69-ата минута. Бранителят спря пробив на Васил Шопов, като получи втори жълт картон и беше пратен под душовете. Така двата тима останаха на терена с по 10 футболистите.

Георги Пашов обаче изправи на крака трибуните на стадион "Ивайло" в 75-ата минута. Десният бранител удвои преднината на домакините, след като пое хубаво топката зад защитата на "драконите" и с плътен изстрел не остави шансове на Мартин Луков.

В 84-ата минута Дунав остана с девет души, след като Бирсен Карагарен получи директен червен картон за много грубо влизне в краката на Никола Колев. До края на мача Етър имаше ситуация да стигне до трето попадение, след като атака отдясно доведе до разбъркване в наказателното поле, но ударът към вратата бе блокиран от Христо Попадийн.

Така Етър взе комфортен аванс преди реванша в Русе и е една крачка по-близо до оставане в елита. Вторият двубой е в понеделник на край Дунава и домакините ще трябва да се хвърлят в атака от първия съдийски сигнал, ако искат да обърнат развоя на срещата.

Първа професионална лига, бараж за 11-12 място:

ЕТЪР - ДУНАВ 2:0