Успех за Минкина на 1500 м в София

Републиканската шампионка за жени на 3000 м от тази зима Диляна Минкина (СКЛА Цвети Кирилова) постигна убедителна победа на 1500 м на международния атлетически турнир “Нови звезди” днес. Тя спечели надпреварата с постижение от 4:33.90 мин. Втора завърши Дева-Мария Драгиева (СК Атлет-Мездра) с 4:57.59 мин, а трета Девора Аврамова (Орловец 93-Габрово) с 4:58.23 мин.
Лекоатлетически турнир "Нови Звезди"@@@
На 400 м при мъжете с личен рекорд от 49.32 сек триумфира Светлин Иванов (Тракия-Пловдив). Алекс Василев (Академик-София) зае втората позиция с 49.96 сек, а на третото място на почетната стълбичка се качи Дейвид Борисов (Атлетик-Хасково) с 50.74 сек.
В бягането на една обиколка при жените се наложи Бояна Чепилева (Академик-София) с 58.26 сек, следвана от Елеонора Даскалова (ЦСКА-София) с 59.80 сек и от Данаила Чепилева (ЦСКА-София) с 60.24 сек.

Снимки: МАРИН МАРИНОВ/Sportal.bg

ФОТОГАЛЕРИЯ от 40-ото издание на "Нови звезди" ТУК!!!