"Трипъл-дабъл" на ЛеБрон Джеймс не помогна на Кливланд в гостуването на Бостън

Бостън се наложи над гостуващия вицешампион Кливланд със 107:94 и поведе с 2:0 победи във финалната серия в Източната конференция на Националната баскетболна асоциация.

Джейлън Браун завърши с 23 точки и 7 борби за домакините, Тери Розиър добави 18 точки, а Ал Хорфорд допринесе с 15 точки и 10 борби, като общо шестима играчи на тима завършиха с двуцифрен точков актив.

Бостън, който записа девети успех в девет мача в собствената си зала в елиминациите, никога не е губил плейофна серия след аванс от 2:0 победи.

Звездата на гостите ЛеБрон Джеймс се отличи с 42 точки, 12 асистенции и 10 борби и записа рекорден за плейофите трети "трипъл-дабъл" с поне 40 вкарани точки.

Кевин Лав завърши с 22 точки и 15 борби, но от останалите им съотборници единствено Кайл Корвър с 11 точки записа двуцифрен актив.

Кливлънд започна по-добре и малко след средата на втората четвърт водеше с 47:36, а на почивката се оттегли с аванс от 55:48.

Тройка на Маркъс Смит 4:34 преди края на третата част даде аванс на Бостън за 72:71. До края на четвъртината домакините увеличиха преднината си до 84:77, а до финалната сирена те доминираха.