"Червените" удариха Левски в последната минута след голово шоу (видео+галерия)

Отборът на ЦСКА-София надви Левски с 3:2 след гол в 90-ата минута, като застраши участието на "сините" в баража за участие в Лига Европа. Рубен Пинто се превърна в герой с попадението си в последната минута. Преди това Рафаел Енрике (19) и Кристиян Малинов (57) даваха два пъти аванс "червените", но Паулиньо (34) и Станислав Костов (78) изравняваха. Епизод №6 от сблъсъка между "сини" и "червени" предостави много емоции и цели пет гола, което се случва за първи път през тази кампания, след като в предните пет мача бяха паднали общо 15 попадения.
Левски - ЦСКА-София  част  I@@@
Победата е само за престиж за тима на Христо Янев, който дебютира в това дерби като треньор. Поражението на 26-кратните шампиони остави класирането им на бараж под въпрос до последния кръг на плейофите, тъй като преднината пред втория Берое е само две точки.
При равенство в този двубой Левски си гарантираше битката за Лига Европа, а сега ще има нужда от минимум точка в гостуването на Верея, за да може да приема баража на 24 май на стадион "Георги Аспарухов" срещу победителя от двойката между Черно море и Локомотив (Пловдив).
Феновете на Левски по време на дербито@@@
"Червените", които са сребърни медалисти през този сезон, имат 78 точки, докато левскарите останаха на трето място с актив от 61 точки. Четвъртият Берое има 59 точки, но трябва да постигне успех на "Българска армия", а Левски да падне на "Трейс Арена", за да бъде изпреварен в крайното класиране.
Феновете на ЦСКА по време на дербито@@@
Рекордно малко публика присъстваше на стадион "Васил Левски", където дори заваля дъжд преди началото на двубоя.

Левски - ЦСКА-София@@@На "Герена" имаха доста кадрови проблеми. Делио Роси не можеше да разчита на контузените Милош Цветкович, Кали Тиам, Габриел Обертан, Сержиу Буш и Николай Кръстев. Жорди Гомес, Холмар Ейолфсон и Давид Яблонски пък бяха наказани, а Антонио Вутов бе болен. Именно проблемите в защита бяха най-сериозни. Италианският специалист пусна 16-годишния Томислав Папазов като партньор на Аймен Белаид в центъра на отбраната. Младият централен бранител излезе титуляр за първи път.

Капитанът Митрев бе на вратата, а пред него стартираха Прохазка, Папазов, Белаид и Горанов. Панайотов, Нашименто и Илия Юруков, който също бе титуляр за първи път в своята кариера в Първа лита, бяха халфовете зад Паулиньо, Кабрал и Ривалдиньо.

Интересното е, че Роси имаше група от едва 17 човека, като на пейката бяха още трима юноши Димитър Шейтанов, Ивайло Найденов, Станислав Иванов. Нелуц Рошу, Антъни Белмонт и Станислав Костов бяха останалите резерви.
Левски - ЦСКА-София  част  I@@@В същото време и в ЦСКА-София имаше немалко хора в лазарета. Контузени бяха Георги Китанов, Александър Дюлгеров, Укра и Фернандо Каранга. Треньорът Христо Янев пусна в игра Черниаускас на вратата, а пред него в защита действаха Атанасов, Бодуров, Барт и Жеферсон. Пинто и Малинов бяха двойката в средата на терена, а пред тях играта връзваше Тиаго. Манолев и Енрике действаха по крилата, а Десподов водеше атаката.

Янев имаше на разположение още Слави Петров, Жан Бланко, Роланд Алберг, Раул Лое, Александър Георгиев, Александър Барт и Валентин Айтов.
Левски - ЦСКА-София@@@
"Червените" започнаха да атакуват моментално, като Митрев трябваше да пресича подаване на Енрике, а в третата минута парира удар на Десподов.

Десподов пробва задна ножица, която не затрудни Митрев в 4-ата минута, а Манолев пропиля добра атака в следващите секунди. Удар на Десподов от фаул беше избит със сетни усилия от Митрев в 9-ата минута, а след центрирането от корнер топката се удари в ръката на Папазов, но реферът даде знак играта да продължи.
Волен Чинков се подведе от симулация на Енрике, като отсъди фаул на границата. Десподов стреля в стената, а след това при центрирането Манолев уцели гредата, но националът беше в положение на засада, която беше маркирана.

В 19-ата минута падна първото попадение в мача. Аймен Белаид сбърка при поемането на една топка, а след това подари странично хвърляне на противника. Последва центриране на Атанасов, Митрев боксира лошо и прати топката в Енрике, който без никакъв проблем даде аванс на "червените" с четвъртото си попадение за клуба и общо второ във вратата на Левски.
Левски - ЦСКА-София@@@Последва още една опасност пред "синята" врата, а в 33-ата минута Манолев направи сериозен пропуск. Дясното крило стреля с левия крак над вратата.
Минута по-късно Левски изравни. Попадението на "сините" дойде след груба грешка на Божидар Чорбаджийки, който изведе Паулиньо при неуспешен опит да върне топката към своя вратар. Бразилецът се пребори за коженото кълбо с Атанасов и прати топката в мрежата. Голът е негов втори в дербито и общо шести за клуба.
Последва удар на Тиаго отдалеч, но Митрев спаси.

На полувремето Роси смени Юруков с Антъни Белмонт.

Левски - ЦСКА-София@@@"Червените" продължиха да бъдат по-активни, а срещата беше прекъсната за минута поради хвърлените димки от агитката на Сектор "Г". В 50-ата минута Мирев спаси ефектно удар на Чорбаджийски с глава. Станислав Манолев се контузи и беше заменен от Хеан Блако, който застана на върха, а Десподов се премести на дясното крило.

Левски - ЦСКА-София@@@В 57-ата минута Кристиян Малинов върна преднината на "червените". Прохазка, който се чувстваше доста некомфортно на дясната зона на отбраната, изпусна Енкрие и той центрира към Малинов. Халфът беше оставен непокрит от тримата полузащитници на "сините" и стреля от въздуха, забивайки топката в земята и след това тя се озова в горния десен ъгъл на Митрев. Това беше втори гол за бившия младежки национал през тази кампания.
Паулиньо проби два пъти през Атанасов, но неговите съотборници не успяха да се възползват. Станислав Костов влезе на мястото на Ривалдиньо. В 66-ата минута голямо неразбирателство между Панайотов и Митрев, който излезе извън наказателното поле, можеше да струва скъпо, но Енрике не се възползва.
В 72-ата минута Прохазка удари лявата греда на Черниаускас с изстрел от 20 метра. 19-годишният Станислав Иванов смени Нашименто. Няколко минути по-късно Костов, който се включи много добре, изравни. Нападателят вкара гол, който много напомня на случайното попадение на Фернандо Каранга от март месец, но този на българина беше доста по-красив, но също толкова случаен. Това бе първи гол за нападателя от 24 февруари, когато вкара първите си голове за Левски.
"Сините" тръгнаха да търсят победата. Жерсон Кабрал пропусна две възможности, а столичани изненадващо се хвърлиха в атака, въпреки че равенството между Берое и Лудогорец (1:1) пращаше тима на бараж при този резултат.

Левски - ЦСКА-София  част  I@@@Това остави свободни пространства и Кирил Десподов направи пропуска на деня. Нападателят се откъсна от рехавата защита на домакините още от центъра на терена и тръгна фронтално срещу Митрев, който плонжира в краката му и леко чукна топката. Бързакът обаче го преодоля, но след това прати топката в аут, вместо в празната врата.

Левски - ЦСКА-София  част  I@@@Изненадващо Левски продължи да атакува с всички сили, но в 90-ата минута ЦСКА-София стигна до победата. Рубен Пинто беше изведен от Десподов зад защитата и матира Митрев за радост на Сектор "Г". Португалецът вкара своя четвърти гол в Първа лига и втори в плейофите.

Радостта на ЦСКА след дербито@@@Така Левски не спечели нито веднъж дербито в първенството, докато "червените" записаха два успеха от четири мача. Двата тима вече изиграха четири мача помежду си в първенството и още два за Купата на България. В Първа лига балансът е в полза на "червените", които записаха 2 победи и 2 равенства. За Купата пък късметът бе на страната на "сините", които отстраниха съперника с победа и равен на полуфинала, но след това Левски загуби финала от Славия след изпълнение на дузпи.