Домашна титла за Ван Гервен на холандския мастърс

Майкъл ван Гервен продължава да доминира в турнирите от Европейския тур по дартс. В неделя вечер той спечели четвърта титла за сезона, след като триумфира на родна земя в холандския мастърс в Цволе. На финала той надигра с 8:5 лега Стив Ленън и прибави нов чек на стойност 25 хил. паунда в сметката си. Това бе пети трофей за него в този турнир.

По пътя до титлата Ван Гервен премина последователно през Тери Дженкинс (6:0), Дарън Уебстър (6:4) и Кайл Андерсън (6:2) в първите три кръга. На 1/2-финал го чакаше най-сериозното препятствие в лицето на световния №5 Дарил Гърни. Северноирандецът се бори доста здраво и през по-голямата част от мача водеше в резултата, като в един момент имаше предимство от 6:2 лега и се нуждаеше само от още един, за да си осигури победата, но тогава си пролича невероятната класа и самообладание на Ван Гервен, който спечели последователно 5 поредни лега, за да стигне до успеха.

На финала пък го очакваше приятната изненада в турнира в лицето на Стив Ленън. Тук "Майти Майк" взе контрол над мача още от самото начало и дръпна с 4 лега до 7:3. Ленън успя да спечели следващите две партии, за да докара нещата до 7:5, но накрая холандецът с пробив затвори мача в своя полза за крайното 8:5.

Световният шампион Роб Крос се отказа от участие в надпреварата заради здравословен проблем, който дори поставя под въпрос участието му в предстоящите финали в Премиър лигата в четвъртък. Световният №2 Питър Райт този път стигна до 1/4-финал, където загуби с 5:6 от Ким Хуйбрехтс. Менсур Сульович пък отпадна на 1/2-финала от Стив Ленън.

Следващата спирка от Европейския тур по дартс е в Гибралтар от 8 до 10 юни.