Йоканович и Фулъм с крачка по-близо до Премиър лийг

Отборът на Фулъм вече е с една крачка по-близо до завъщането си в Премиър лийг. Воденият от Славиша Йоканович тим спечели с 2:0 реванша от 1/2-финалния плейоф срещу Дарби Каунти и с общ резултат 2:1 от двата мача се класира за финала. Домакините на “Крейвън Котидж” излязоха пределно мобилизирани и можеха да спечелят и по-убедително. Все пак те направиха необходимото и постигнаха толкова ценния успех с голове на Райън Сесеньон в 47-ата и Денис Одой в 66-ата минута.

Първото полувреме премина при тотална доминация на домакините, които пропунснаха няколко добри положения, а най-фрапантен бе пропускът на Александър Митрович в последната минута на частта, който отблизо с глава прати топката в тялото на вратаря.

В началото на втората част логичното се случи и Фулъм стигна до откирване на резултата. При едно центриране отляво Йохансен свали с гърди за Райън Сесеньон, който отблизо отбеляза за 1:0.

В 66-ата минута домакините стигнаха и до толкова нужното им второ попадение. Тогава след центриране от корнер Денис Одой се извиси и с глава прати топката неспасяемо в далечния ъгъл за 2:0.
Едва тогава гостите се активизираха и в 70-ата минута бяха близо да се върнат в мача след изстрел на Анди Вайман, преминал над напречната греда.

В 75-ата минута пък Абубакар Камара се откъсна зад защитата и падна пред наказателното поле след сблъсък с излезлия напред вратар Скот Карсън. Съдията обаче правилно видя ситуацията и вместо червен картон за стража, показа жълт за симулация на нападателя на Фулъм.

До края Дарби Каунти опита да потърси попадение, което щеше да класира тима напред, но такова не падна и Фулъм празнуваше след последния съдийски сигнал.

Така лондончани се класираха за втората фаза на плейофите за влизане в елита. На финала те ще срещнат победителя от сблъсъка между Мидълзбро и Астън Вила.