Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II

Университатя със Златински и Димитров рухна в края срещу претендент за титлата

Отборът на Университатя (Крайова) допусна домакинска загуба с 0:1 в двубоя срещу претендента за титлата ФКСБ. Домакините дълго удържаха нулевото реми, но допуснаха гол във вратата си 4 минути преди края на редовното време, дело на Фелипе Тешейра. Българите в състава на домакините Радослав Димитров и Христо Златински бяха титуляри, като защитникът остана на терена цял мач, а халфът бе заменен в последната минута. И двамата получиха жълти картони.

Всъщност срещата бе доста нервна и съдията раздаде общо 13 жълти и 2 червени картона за играчите на двата тима. Пинтили и Мараняо от гостите бяха изгонени в добавеното време.

ФКСБ стигна до успеха в 86-ата минута, когато Танасе се освободи от двама защитници отдясно и подаде към непокрития Тешейра в наказателното поле, а той без забавяне насочи кълбото в мрежата за крайното 0:1.

С тази победа тимът от Букурещ остава в борбата за титлата на 2-ата позиция с 46 точки и 1 по-малко от водача ЧФР Клуж. Университатя пък сдаде 3-ата позиция и вече е 4-ти с 35 точки.