Дунав не показа милост срещу Витоша и е една стъпка по-близо до спасението (видео+снимки)

Отборът на Дунав (Русе) се класира за решителния плейоф за оставане в Първа лига, след като елиминира Витоша (Бистрица) в първата фаза на мачовете за оцеляване в елита. В първия двубой в покрайнините на София “драконите” бяха спечелили с 1:0, а днес на собствен терен бяха безапелационни и надиграха съперника с 3:1. Два гола реализира Бирсент Карагарен, а един добави Васил Шопов. Пореден силен мач направи и вратарят Мартин Луков, който на няколко пъти спаси вратата си и запази спокойствието в състава. За гостите точен от дузпа бе Стефан Христов в края на мача.

Дунав си свърши работата още през първата част, когато отбеляза и трите си попадения. Резултатът бе открит от домакините в 22-ата минута. Тогава Христо Попадийн нахлу по дясното крило и намери непокрития Бирсент Карагарен в наказателното поле, който със силен шут реализира. Съвсем скоро Дунав можеше да удвои резултата, след като Исмаил Иса нацели гредата с удар с глава.

Дунав (Русе) - Витоша (Бистрица)@@@

В 30-ата минута резултатът вече беше 2:0 в полза на домакините. Диян Димов изведе отлично зад защитата Карагарен и той технично прехвърли стража Николай Георгиев за второто си попадение.
Малко преди края на първата част Дунав вече водеше с 3:0. Красимир Станоев изведе Васил Шопов на отлична позиция сам срещу вратаря и увеличи допълнително преднината на русенци.

В началото на втората част Витоша тръгна по-смело напред и на няколко пъти бе близо до намаляване на резултата, но Луков внимаваше. Най-чистата ситуация бе 53-ата минута, когато Стефан Христов стреля опасно, но стражът бе на мястото си, за да спаси. В 60-ата минута ситуацията на гостите стана още по-тежка, тъй като Румен Гьонов получи втори жълт картон и трябваше да напусне предварително терена.

При това положение темпото спадна, след като вече крайният изход от сблъсъка бе ясен и двата тима трябва да се готвят за следващите си сблъсъци. Все пак в 85-ата минута Витоша получи шанс да намали резултата, след като Мартин Ковачев събори в наказателното поле и Орлин Старокин и съдията отсъди дузпа, която Христов реализира.

Така Дунав продължава напред към финалния сблъсък за спасение. Русенци ще следят с интерес втория мач между Пирин и Етър, който ще определи съперника им в плейофа. Витоша пък ще се изправи срещу загубилия в същия двубой и при краен успех ще се изправят срещу втория в крайното класиране на Втора лига.

ДУНАВ - ВИТОША 3:1