Ударно начало за Бостън срещу ЛеБрон и компания

Бостън Селтикс стартира мощно във финала на Източната конференция на НБА срещу Кливланд Кавалиърс. Маркъс Морис изпълни заканата си и опази звездата на гостите ЛеБрон Джеймс, като го ограничи до скромните за Краля 15 точки. Самият Морис вкара 21 точки и добави 10 борби за убедителната победа на “келтите” със 108:83.

Джейлън Браун беше най-резултатен с 23 точки, а центърът Ал Хорфорд вкара 15 за Бостън. Кевин Лав (17 точки) и Тристан Томпсън (8 точки и 11 борби) се представиха сравнително добре за Кливланд, но интригата в мача до голяма степен изчезна още след първата четвърт, спечелена от домакините с 36:18.

На полувремето авансът на тима, воден от Брад Стивънс, стигна 26 точки. Статистиците веднага отбелязаха, че никога отбор на ЛеБрон Джеймс не е изоставал с толкова голяма разлика след първите две четвърти на плейофен двубой. Освен това, само веднъж досега Джеймс е губил първи мач от серия в плейофите с повече точки. Това стана в полуфиналите на Източната конференция през 2006 година, когато Детройт разгроми Кливланд със 113:86.

Маркъс Морис започна в титулярния състав на мястото на Аарън Бейнс и показа, че не е говорил празни приказки преди сблъсъка. Благодарение най-вече на неговите усилия в защита, ЛеБрон Джеймс успя само в 5 от 16-те си стрелби в игра, а Кливланд нито за миг не се доближи до съперника си.

През миналата година Бостън загуби първите си две домакинства срещу “кавалерите” във финалите на Изток, но този път историята е различна, а момчетата на Брад Стивънс продължават да учудват всички специалисти с представянето си в отсъствието на контузените звезди Кайри Ървинг и Гордън Хейуърд. Даниел Тайс и Шейн Ларкин също пропуснаха днешния мач заради травми, но всеки от останалите даде своя принос за изразителната победа.

Ал Хорфорд реализира първите си 7 стрелби, за да помогне на Бостън да направи серия от 14:0, с която дръпна убедително още в началото на срещата. ЛеБрон пък допусна цели 7 грешки, което е показателно на фона на общо 8-те му в четирите мача срещу Торонто Раптърс в предишния кръг.