Брюж шампион кръг преди края

Отборът на Брюж триумфира с титлата в Белгия, след като в предпоследния кръг от шампионския плейоф направи 1:1 на терена на най-близкия си преследвач - Стандард (Лиеж). “Синьо-черните” събраха 46 точки, а Стандард остана с 42.

Двубоят на стадион “Морис Дюфран” започна по-добре за домакините и Константинос Лаифис откри резултата още в 11-ата минута, но в края на полувремето Йеле Фосен вкара гола, който донесе 15-ата титла в историята на Брюж.

В другите мачове днес Андерлехт отстъпи при гостуването си на Гент с 0:1, а Генк разгроми с 4:1 Шарлероа.

Андерлехт няма как да бъде изместен от третото място, но има шанс да стане втори в последния кръг и да си осигури участие в квалификациите на Шампионската лига.