Зверев подчини Тийм на финала в Мадрид (видео)

Александър Зверев е новият шампион на турнира от серията “Мастърс” в Мадрид. На финала поставеният под №2 германец надигра с 6:4, 6:4 австриеца Доминик Тийм (№5) след 1 час и 18 минути игра и се поздрави с втора победа срещу него в шестия двубой между двамата.

Мачът започна по най-добрия възможен за Зверев начин, след като 21-годишният германец успя да реализира пробив още в първия гейм в срещата. Зверев затвърди пробива, а след това без особени трудности поддържаше аванса си в резултата и затвори първата част, въпреки че в 10-ия гейм Тийм направи каквото можа, за да удължи сета, ала не успя да стигне до брейкпойнт.

Вторият сет се разви по идентичен на първия начин - ранен пробив и аванс от 2:0 за Зверев наклониха везните сериозно в полза на германеца. Зверев не даваше шансове на съперника си в своите подавания и без особено напрежение стигна до крайния успех.

За третия в световната ранглиста Зверев това е осма титла в кариерата му и втора за годината след тази в Мюнхен, която спечели преди седмица. Германецът грабна днес трети трофей от категорията “Мастърс”, а през следващата седмица ще защитава миналогодишната си титла в Рим.

24-годишният Тийм пък остава с 9 титли, като вече има 6 загубени финала. Австриецът може да бъде повече от доволен от представянето си в испанската столица, след като на 1/4-финалите елиминира в два сета Краля на клея Рафаел Надал (Испания).