Пореден успех за Севлиево в Трета лига

Едноименният тим на град Севлиево продължи успешно защитата на второто си място в Северозападната Трета лига. Днес в град Левски победи с 2:1 Левски в дербито на 27-ия кръг.

Заслужен успех за селекцията на Анатолий Тонов с оглед събитията на терена. Още в началото обаче футболистите му допуснаха грешка в защита, но Любомир Тодоров не успя да надиграе вратаря. Гостите отвърнаха с удар в гредата на Альоша Илиев.

В средата на полувремето стражът на домакините Иван Георгиев фаулира противников нападател и Димитър Байдаков вкара дузпата за Севлиево. Малко преди почивката Ивайло Иванов бе спрян с нарушение в наказателното поле на севлиевци и Цветан Петров изравни от дузпа.

Победата донесе Иван Кирев в 70-ата минута, когато финтира двама бранители и насочи топката между краката на левскарския вратар.