Марица се сбогува с професионалния футбол след загуба от Ботев (Гълъбово)

Отборът на Марица (Пловдив) се сбогува с надеждите си за оцеляване във Втора лига, след като загуби домакинството си на Ботев (Гълъбово) с 2:1 в среща от 29-ия кръг. Пловдивчани се нуждаеха от трите точки в днешния двубой, но два бързи гола на бившия футболист на “пиратите” Рангел Абушев пречупиха устрема им. Юношата на Локомотив (Пловдив) реализира двата си гола в рамките на 2 минути, отбелязвайки в 12-ата и 14-ата минута. Почетното попадение за Марица реализира Свилен Щерев от дузпа в 78-ата минута. Така пловдивският отбор остана на 14-ата позиция с актив от 30т. и от следващия сезон ще играе в третото ниво на българския футбол. Ботев (Гълъбово) пък се изкачи на 6-ата позиция в групата.

Двубоят започна вихрено за гостите от Ботев (Гълъбово), които нанесоха своя удар в рамките на 2 минути. Първо в 12-ата минута Рангел Абушев реализира с глава, засичайки добро центриране от ъглов удар, а само 120 секунди по-късно отново юношата на Локомотив (Пловдив) се възползва от груба грешка в защита на “пиратите”. Трябва да отбележим, че Абушев започна кариерата си в мъжкия футбол именно на стадион “Марица” до захарната фабрика в Пловдив, ставайки голмайстор на тима едва на 19 години. Успокоени от комфортната си преднина, гостите от Гълъбово намалиха темпото. В 35-ата минута Димитър Юруков бе оставен непокрит в малкото наказателно поле, но ударът му прелетя над вратата.

В 44-ата минута Рангел Игнатов стреля с глава, но защитник на Ботев (Гълъбово) изчисти от голлинията. Втората част започна по-силно за “пиратите” и още в 48-ата минута удар на Джунейт Яшар бе избит в ъглов удар от Хоссин Лагоун. В 78-ата минута Свилен Щерев върна надеждите на Марица за нещо повече в двубоя след точно изпълнена дузпа. Десет минути преди края гостите страничния стълб на вратата зад Кирил Акалски. В добавеното време на срещата Марица отбеляза изравнително попадение чрез Джунейт Яшар, което бе отменено заради засада. Така пловдивчани изгубиха шансове за оцеляването си във Втора лига и от следващата кампания ще играят в третото ниво на българския футбол.