Ботев (Враца) запази лидерската си позиция с лесна победа в Панагюрище

Лидерът във Втора лига Ботев (Враца) постигна важна победа в гостуването си на Оборище (Панагюрище) с 2:0 пред повече от 300 свои привърженици. Срещата от 28-ия кръг премина под тоталното надмощие на гостите от Враца, които спечелиха ценните три точки благодарение на Иван Колев, който реализира и двете попадения в срещата. Нападателят изведе своя тим в добавеното време на първото полувреме, а в 78-ата минута подпечата успеха на своя тим. С тази си победа футболистите на Сашо Ангелов запазиха лидерската си позиция с актив от 61т., следвани от Локомотив (София) с 60 и ФК Царско село с 60, които също спечелиха двубоите си.

Двубоят на “Орчо Войвода” започна с натиск на гостите от Ботев (Враца), които търсиха бърз гол, с който да излязат напред в резултата. Домакините от Оборище се отбраняваха добре не допускаха изстрели към своята врата, прекъсвайки атаките на Ботев (Враца) в зародиш. В самия край на добавеното време Иван Колев изведе лидера във Втора лига напред в резултата. Бившият нападател на Оборище се възползва до достигнала до него топка след изпълнение на фаул от Петър Атанасов. Дествията на терена не претърпяха промяна и през второто полувреме. Гостите владееха топката, изчаквайки грешка на футболистите на Оборище, която да накажат. До такава се стигна в 78-ата минута, когато Иван Колев реализира второто си попадение в срещата. В минутите до края на двубоя не се стигна до нищо по-интересно пред двете врати и Ботев (Враца) постигна важна победа за запазването на лидерската си позиция.