Еспаньол се разправи с Малага

Тимът на Еспаньол спечели лесно с 4:1 у дома срещу изпадналия от елита Малага в двубой от 37-ия кръг на испанския шампионат. Жерард Морено даде аванс в полза на каталунците още в осмата минута с удар на празна врата. В 27-ата минута Серхио Гарсия реализира второто попадение във вратата на гостите, а три минути след това Лео Баптищао отбеляза третия гол след асистенция на Гарсия. Адриан Гонсалес намали изоставането на Малага от дузпа в 40-ата минута, а Пабло Пиати също от дузпа оформи крайното 4:1 точно 13 минути преди края на редовното време.

След тази победа Еспаньол има актив от 46 точки на 13-ото място в Примера дивисион. Малага е на 20-а позиция със само 20 точки.

По-късно днес е мачът между Леванте и шампиона Барселона.