Кристъл Палас изпрати УБА към Чемпиъншип като последен

Отборът на Кристъл Палас победи с 2:0 Уест Бромич Албиън в последния мач на двата отбора във Висшата лига за сезона. След скучно първо полувреме домакините стигнаха до успеха с попадения през втората част на срещата. Улифред Заха откри в 69-ата минута, когато се възползва от подаване на Патрик ван Аанхол, а в 78-ата холандецът сам отбеляза втория гол. Левият бек получи пас от Анди Таузънд и се разписа в трети пореден мач.

В крайното класиране на Премиър лийг Кристъл Палас финишира на комфортното 11-о място с актив от 44 точки и догодина отново ще бъде част от елита на английския футбол. Уест Бромич от своя страна изпада в Чемпиъншип, след като финишира на дъното на подреждането с 31 точки. Там компания ще му правят още Стоук Сити и Суонзи, които са другите два тима, оставащи под чертата във финалното подреждане.