Тъжна раздяла на Суонзи с Премиър лийг

Отборът на Суонзи днес официално стана третият сигурен изпадащ от Премиър лийг. "Лебедите" имаха само теоритични шансове за спасение преди последния 38-и кръг и се нуждаеха от малко чудо и убедителна победа, но те загубиха у дома с 1:2 от Стоук Сити, който окончателно подписа присъдата им и ги повлече със себе си към Чемпиъншип.

Мачът започна добре за домакините, които първи взеха преднина в мача. В 14-ата минута Андре Аю с глава продължи за Анди Кинг, който напредна и с прецизен удар насочи топката във вратата за 1:0.

До края на полувремето обаче "Грънчарите" направиха пълен обрат. В 31-ата минута Папа Алиуне Ндиайе получи извеждащ пас зад защитата, овладя и технично прехвърли вратаря. Десет минути по-късно Ласе Сьоренсен центрира от фаул и Питър Крауч с глава докара нещата до 1:2.

През втората част гостите пропуснаха да стигнат и до по-изразителна победа. В 54-ата минута Джердан Шакири пропусна дузпа, а в 80-ата минута попадение на Ндиайе не бе зачетено заради засада.

Така Суонзи завършва сезона на 18-ото място с 33 точки и изпада от елита. Стоук Сити също поема към Чемпиъншип със същия актив, но една позиция по-надолу в крайното класиране заради по-лоша голова разлика.