Тотнъм сломи Лестър във футболен празник на "Уембли" (видео)

Отборите на Тотнъм и Лестър сътвориха истински празник на атакуващия футбол в последния си мач от сезона в Премиър лийг. Двата тима зарадваха феновете на "Уембли" с цели 9 гола. Домакините се поздравиха с успеха с 5:4 в своя полза, като по две попадения нанизаха Хари Кейн (7 и 77) и Ерик Ламела (49 и 61), а Кристиан Фукс (54) си отбеляза автогол. За гостите пък точни бяха Джейми Варди (4 и 74), Рияд Марез (16) и Келеши Иенашо (47). Победата бе важна за "Шпорите", които с нея удържаха 3-ото място в крайното класиране и ще играят директно в групите на Шампионската лига.

Срещата започна ударно с бърз гол за гостите. Още в 3-ата минута Марез центрира от фаул, а Джейми Варди с глава насочи топката във вратата за 0:1.

Отговорът на Тотнъм не закъсня и в 7-ата минута Хари Кейн отне в средата на терена, напредна на скорост и хладнокръвно вкара в близкия ъгъл за 1:1.

Лестър обаче отново излезе напред в резултата. В 16-ата минута след многоходова атака Варди опита неуспешен удар, но кълбото попадна в Марез, който доста по-прецизно го прати неспасяемо във вратата от границата на пеналта.

В началото на втората част гостите вкараха и трети гол. В 47-ата минута Келеши Иеанашо отне топката пред наказателното поле и с мощен удар я оплете в горния десен ъгъл на вратата за 1:3.

Тотнъм обаче реагира като ужилен и само за шест минути стигна до изравняване. В 49-ата минута след многоходова комбинация Кайл Уокър-Питърс получи отдясно и пусна пас по земя, който Ерик Ламела засече във вратата. След това в 53-ата минута Лукас Моура получи в пеналта, с пета продължи за Ламела, който стреля и след рикошет в крака на Кристиан Фукс кълбото се озова в мрежата за 3:3.

В 60-ата минута Тотнъм стигна и до пълен обрат. Отново Уокър-Питърс бе изведен отляво и с прецизен пас намери нахлуващия на скорост Ламела, който веднага засече във вратата за 4:3.

В 74-ата минута Лестър отново възстанови равенството. Марез напредна през средата на терена и пусна извеждащ пас за Варди, който със силен шут под гредата не остави шансове на Юго Лорис.

Само три минути по-късно обаче Кейн получи пред наказателното поле, нагласи си топката и с диагонален удар я прати в далечния ъгъл на вратата за 5:4.

С този успех Тотнъм приключва сезона на 3-ото място със 77 точки. Лестър също може да е сравнително доволен от представянето си, като остава 9-ти с 47 точки.