Бърнли приключи страхотния сезон със загуба

Отборът на Бърнли завърши със загуба страхотния си сезон в Премиър лийг. Тимът от Североизточна Англия допусна обрат до 1:2 от Борнемут в последния кръг на шампионата. Това обаче няма да помрачи особено много спомените на играчите на Шон Дайк за кампанията им. Те завършват на седмо място в крайното класиране на Висшата лига с актив от 54 точки. Това е най-доброто представяне на отбора, откакто съществува елитът на английския футбол в настоящия си формат.

Тази позиция на тима означава също така, че Бърнли се завръща в европейските клубни турнири след повече от 50 години отсъствие. Последно клубът бе по терените на Стария континент през сезон 1966/67 във вече несъществуващата надпревара за Купата на панаирните градове.

В днешния мач Бърнли откри резултата в 39-ата минута, когато Крис Ууд довкара топката на празна врата след пас на Ашли Уестууд. 15 минути преди края на мача обаче Джошуа Кинг изравни за гостите. Нападателят заби топката в десния ъгъл на вратата. В последната минута на срещата Калъм Уилсън донесе победата на тима от Южна Англия след грешка в защитата на домакините.

Борнемут от своя страна финишира сезона на престижното 12-о място с актив от 44 точки и през следващия сезон отново ще бъде част от най-добите в английския футбол.