Локо (Сф) мачка и продължава да мечтае за Първа лига

Отборът на Локомотив (София) разби с 3:0 Созопол в мач от 29-ия кръг на Втора лига. Първите два гола бяха дело на Илия Димитров, който се разписа в 5-ата минута, а след това удвои в 16-ата минута. Мустафа Мустафа пък си отбеляза автогол в 43-ата минута.

Локомотив (София) - Созопол@@@Успехът остави "железничарите" на второ място зад Ботев (Враца). Столичани имат 60 точки, докато врачани имат една повече преди последните 90 минути. Локомотив гостува на Ботев (Гълъбово), където ще търси трите точки и ще се надява тимът на Монтана, който вече няма шансове за Първа лига, да спре Ботев в дербито на стадион "Христо Ботев".
Локомотив (София) - Созопол@@@
Преди срещата халфът Том беше награден, след като изигра 100 мача за "червено-черните". Сериозна агитка подкрепяща домакините, които в предния кръг спечелиха дербито срещу Царско село с 2:1.

На стадион "Локомотив" в  столичния квартал "Надежда" играчите на Младен Додич имаха нужда от задължителен успех. "Червено-черните" се надяваха на грешна стъпка на Ботев (Враца) в гостуването на Оборище (Панагюрище), за да успеят да излязат на върха в класирането, но такава нямаше.

Локомотив (София) - Созопол@@@Сръбският треньор имаше проблеми със състава, тъй като Емил Виячки, Здравко Димитров и капитанът Александър Бранеков бяха наказани. Стоян Предев и Илиян Стефанов бяха титуляри, а Иво Иванов беше централен защитник, а Владимир Семеджиев беше върнат в халфовата линия.

Локомотив (София) - Созопол@@@Въпреки това домакините започнаха срещата вихрено, като още в петата минута голмайсторът на отбора Илия Димитров беше точен с глава. Деветката се разписа след центриране на Владислав Романов, който изигра пореден силен мач. Крилото отново асистива на тарана в 16-ата минута, когато двамата излязоха сами срещу вратаря Стамен Бояджиев, а Димитров прати топката за втори път в мрежата. Юношата на Левски, който е преодстъпен в "Надежда", има вече 17 попадения в шампионата. Той можеше да отбележи и хеттрик, но пропусна малко след това.
В края на първата част Мустафа Мустафа си отбеляза автогол, когато се опита да избие центриране в наказателното поле на Созопол.
Победата беше трета поредна за Локомотив и общо 18-тата в тази кампания, Созопол пък вече мисли за Трета лига, след като изпадна от втория ешелон още преди няколко седмици.